Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsam a kutyám vagy ne?

Ivartalanítsam a kutyám vagy ne?

Figyelt kérdés

1éves kan labrador!

Ha azt mondod, hogy ivartalanítsam indokold légyszíves! :) És akkor is ha azt mondod, hogy nem!:)


2012. aug. 29. 22:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Ivartalanítsd,mert:

1.Ezzel egy halom betegséget elkerülsz.(nem azt hogy megfázik,ivari betegséget)

2.Ha elszökik csajozni,szaporítod a gazdátlan kutyusok számát(igaz nekik nem neked kell gazdit találni,de attólmég többen lesznek)

2012. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Szeretnél vele kiállításra járni , ha igen szeretnéd bevonni a tenyésztésbe ?

Ha nem akkor nyugodtan ivartalanítsd mert sok betegséget , szökést megelőzöl.:)

2012. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Én ivartalaníttatnám, több okból kifolyólag is.

- Mindenféle ronda betegségek kockázata csökken vagy teljesen megszűnik, ráadásul ezek sokszor öregkorban jelentkező bajok, amiket akkor már nem lehet műteni, ilyen fiatalon meg meg se kottyan a kutyának.

- Egyszerűbb nevelni, ami neki is jó.

- Nem szív minden tüzeléskor, mint a torkos borz, és végképp nem fog csavarogni meg balhézni.

- A nyugalom a hosszú élet titka, a hormonok pedig a nyugalom ellen vannak. A sajátjaimat is szüneteltetném, ha tehetném :D

2012. aug. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Még egyszerábben megfogalmazva:


Sok kutya él az utcán, és nincs is már annyirarájuk igény így sok állat csak a gyepire kerül be és altatás vár rájuk.


Ha pedig a kutyád törzskönyvvel NEM rendelkezik akkor szaporításnak minősülne ha elletnéd, szóval ivartalanítsd

2012. aug. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%
off. nekem is ez a problémám, bár nekem szukám van, de nagyon szép példány... -egy csivi- és nem akarom kiállítani, nem vagyok tenyésztő, csak látom hogy mennyire szép és sajnálom "tönkre tenni"...
2012. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Sok + évet adhatsz neki.
2012. aug. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
na, meg "szaporítani" sem szeretném. Esetleg a tenyésztőtől rákérdezek ahonnan hoztam...
2012. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

ezt olvasd el:


[link]


plusz rákos megbetegedések esélye is csökken (hererák),valamint hosszabb élettartam,nyugodtabb természet

2012. aug. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen egyetértek az előttem válaszolókkal, de annyival kiegészíteném, hogy mivel nagytestű kutyáról van szó, aki 2 éves koráig fejlődik, várd meg, hogy 2 éves legyen, ha teheted. Ezt azért javaslom, mert ahhoz, hogy kialakuljon a kan nemi jellegnek megfelelő külső (nagy fej, erős testfelépítés), ahhoz szükség van a hormonokra.
2012. aug. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Akik lepontoztak azoknak!

Nagytestű kan kutyámat 8 hónaposan ivartalaníttattam. A műtét után az addig vaskos lábú, erős csontozatú kutya megnyúlt, elveszítette az addigra kialakulóban lévő szép kanos jellegét és olyan lett, mit egy szuka. Nem ajánlom kanoknál a korai ivartalanítást, hacsak nincs rá különösebb ok, ami indokolttá teszi!

2012. aug. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!