Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túléli a telet így?

Túléli a telet így?

Figyelt kérdés

Tehát, 16 éves vagyok. Hétvégente gyepmesteri telepen segítek, általában sétáltatással. Pár hete találkoztam egy nagyon aranyos, kb. 15 kilós kutyával. Most 8 éves, de mikor először megláttam, azt hittem, hogy kölyökkutya, annyira fiatalos az arca, meg pörög, vidám.

Róla annyit kell tudni, hogy egy idős nénivel lakott bent a házban, de a néni meghalt, és a kutyát le kellett adni a gyepin, mert a néni fiának már van 2 kutyája, és nem tudta összeszoktatni őket.

Anyáék is belementek, hogy legyen végre kutya, mármint én nem évekig könyörögtem, hanem tavasszal veszítettük el a másik kutyánkat, és anyukámékat nagyon megviselte (ő egy német vizsla volt, 9éves).

Ez a kutya is valamilyen vizsla/terrier keverék.

Nálunk mindig kint volt a kutya, illetve néha bejött (karácsony, nagyon hideg estéken, stb.), de nagyrészt kint volt. Hőszigetelt kutyaháza van, van ilyen műanyag átlátszó függöny is, az is hőszigetel. Kutya nélkül is ha bedugom a kezem, meleg van bent:D

Ha más nem, lehet berakni fűtőszálat, de igazából szalmát szoktunk, és abban jól bekuckózott a vizsla is.


Na most, ha mi hazahozzuk ezt a 8 éves kutyát, aki egyébként kb. esélytelen (full keverék, idős, nem barátkozós kutyákkal,stb.), el lenne odakint, hogy eddig bent élt? (mondjuk a gyepin is kint van..)

Vagy inkább várjon valaki másra?

Őszintén kérdezem, hogy biztosak legyünk.


2015. okt. 11. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan jobban érezné magát bent, de kint sem fog megfagyni. A gyepin is kint van, és hőszigetelt háza sincs. Te magad írod, hogy kb. esélytelen. Szerintem ne gondolkozz tovább, vidd őt haza. :)
2015. okt. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a gyepinél mindenképpen jobb lenne neki. és ahogy leirtad, azért nem olyan rosszak a körülmények nálatok. Aztán majd kialakul az életetek.
2015. okt. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kutyák nagy része a négy mancsát összetenné, hogy ilyen körülmények közé kerüljön. Ha a kutyaház mérete ngy vonalakban megfelel a kutyának, akkor simán el lesz télen is
2015. okt. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Biztos jobb helyen lesz Nálatok, mint a gyepin, én nem haboznék. Aztán ki tudja, a végén még az előszobában fog áttelelni :D
2015. okt. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!