Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek túléli a katica a...

Szerintetek túléli a katica a telet a lakásban?

Figyelt kérdés
Bejött egy katica a szobámba, és a falamon gubbaszt. Él, de ha nem muszáj, nem mozdul meg. Úgy tudom, levéltetveket, meg ilyesmiket esznek, de ilyesféle kártevők nem nagyon találhatók a lakásban. Mit tehetnék, hogy ne haljon meg?

2011. dec. 5. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi át teleltettünk egy katicát. Anyám már házi kedvencként gondozta. Minden nap keresgélte, hogy hol van. Szerencsére az egyik virágja eltetvesedett úgy hogy volt mit ennie. November végétől olyan márciusig itt volt nálunk. Aztán egy reggel mostoha faterom rálépett véletlenül. Nagy gyász volt.


17/L

2011. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ :) Szegény katica... Nálunk minden növény tök tiszta,és soha nem is volt tetves. Nagy hülyeség lenne megfertőzni valamelyiket tetűvel? Egyáltalán lehet ilyet?
2011. dec. 5. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk szerencsénk volt anya meg direkt nem is szedte le róla. Nem tudom, hogy lehet-e ilyet de ha még beviszel valami növényt vagy pár száz forintért veszel valami cserepest, hogy mégse a benti növényeket fertőzd le meg lehet próbálni bár nem tudom, hogy ilyenkor télen megy-e.
2011. dec. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tedd ki valami olyan helyre, ahol nem fagy meg, de azért megfelelően hideg van. Ez lehet mondjuk egy fűtetlen padlás, erkély, szerszámtároló. Kell neki egy kis avar, forgács, vagy korhadék, amibe el tud bújni (általában elhasadt fatörzsekben, vagy avarban telelnek). A szobában tartani hülyeség, a katicák természetesen nem aktívak télen.
2011. dec. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt elszállásolnál előtte számold már meg légyszi a pettyei számát, és ha e 7 vagy 2pettyes 8ritkán 10), akkor pusztítsd el, mert akkor az egy harlekin katica, ami megöli az itt őshonos fajokat.

[link]

2011. dec. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszer megettem egy katicát...nagyon finom volt.
2011. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!