Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám harapott, udvaron...

Kutyám harapott, udvaron belül, bejött a nő a kapun a kutya elkapta a lábát mielött kijutott volna, kölykei vannak jelenleg, pár hetesek (puli), viszont a hölgy most kéri a munkabér kiesését, konkrétan 50eft, jogos?

Figyelt kérdés
2015. okt. 12. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Magától jött vagy hívtad?

Miért kér munkabér-kiesési pénzt?

Kicsit bővebben!

2015. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Mit keresett ott a nő?

MIért nem hívta le valaki a kutyát?

Nincs kint tábla, hogy "Vigyázz, kutya!"?

Miért nem ivartalaníttatod?

Szóval sok a kérdés.

Amit írtál, infomorzsákból azt mondom, hogy jogos.

2015. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Jogos. Szerinted kinek legyen kára belőle? Jobb lesz ha kifizeted, mert még erkölcsi kártérítést is kérhet.
2015. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha kint van a kutya harap tabla es a no jogtalanul (azaz az engedelyed nelkul) tartozkodott a keritesen belul még oruljob hogy nem jelented fel. A kutya a dolgat vegezte
2015. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Mit keresett a nő az udvarodon? Te hívtad be vagy bepofátlankodott? Egyáltalán otthon voltál?

Ha nem volt senki se jelen, akkor örüljön, hogy nem te jelented fel birtokháborításért. Egyedül a kutya oltási könyvét kérheti, hogy megvan-e minden veszettség elleni oltása.

2015. okt. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
Fel kell keszulnod ra hogy sajnos jog szerint a 3-nak van igaza. Beszelj gyorsan egy ugyveddel, mert ha feljelent akkor a kutyadat "elaltathatjak" mert emberre tamadt. Korulmenyektol fuggetlenul ha egy kutya emberre tamad azt el kell altatni mert eletveszelyes. Tudom hogy nem tetszik a valaszom, es mindenki le fog pontozni, de a jog az jog, akarmennyire is felhaborito, es nem tetszik senkinek. Megegyszer, beszlej egy ugyveddel, mert itt csak szimpatiat talalsz ertelmes valaszt nem.
2015. okt. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tábla kint van, viszont elöbb jött be mint szoltam volna, de már ott tartok, hogy csak vége legyen, nyilván az én érdekem is.Pont eléggé kikészültem a történtek miatt.
2015. okt. 12. 18:17
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Mond meg neki,hogy nem szóltam,hogy gyere. Addig minek jöttél be? Láttad,hogy van kutyánk,tábla is jelzi.


Kutyás házakba,ha ismerem is a kutyát sem megyek be csak úgy,meg várom míg kijön a gazdi. Egy kutyának az a területe,az most,hogy kölykei vannak lényegtelen(bár nem,mert szaporítasz!!!) amúgy is támadott volna,a pulik meg aztán végképpen!!


Egyik barátnőmék puliját meg kellett mindig kötni ha bárki jött,mert a családon kívül mást nem viselt el,szépen a bokába harapott mindenkinek. Náluk kettő volt,de sose törtek be :D Kemény kutyák.


Szerintem amúgy semmi joga kérni a pénzt,meg kellett volna várnia,míg te kimész vagy szólsz,hogy bemehet.


Postásoknak az ajánlott levelet kézbesítenie kell,nyilván ők sem mennek csak úgy be,akár mekkora kutya is van a kertben. Meg várják míg kijön a gazda.

2015. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Örüljön, hogy nem jelented fel birtokháborításért.

Bár amúgy rohadtul soha nem fogom megérteni, miért nem lehet a rohadás kaput BEZÁRNI, és akkor nincs ilyen probléma. De ez jogilag igazából nem számít, nem mászkálhatott volna be a kertedbe a nő, akkor se, ha tárva-nyitva van minden.

2015. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy mondtam. Rengeteg szimpatia, en le vagyok pontozva, es mindenki okoskodik ezerrel. :)

Igen regen tortent hogy egy besurrano tolvaj bement egy kertes hazba, es megprobalta kirabolni. ezt kesobb nem is titkolta amikor kerdore vontak mit keresett az udvarban. Harapos kutya tabla kinnt, es tenyleg harapos volt, mert szepen lerendezte a not. Tulelte, es utanna szepen feljelentette a kutya gazdajat. Mire a birosag ugy itelkezett hogy a kutyat el kell altatni, mert emberre tamadt, es egy csomo karteritest is kapott. Bar oriasi felhaborodast keltett, hogy a kutya csak a dolgat vegezte, meg terulet vedes, meg erre lett tanitva, de a jog az jog. A kutyat kivegeztek.


Szoval lehet megint lepontozni, mert senkinek sem fog ez tetszeni amit leirtam, de vallalom a negativ pontokat, mert segiteni akarok, es bar nem ismerem a kutyadat, de elfajulhat a helyzet es te iszod meg a levet. Ha karpotolni akarod, akkor legyen ott valaki tanu aki igazolja a karteritest. Nem tudom milyen az anyagi helyzeted, de ertesd meg vele, hogy ez az osszeg teged most rendesen foldhoz vag, de szivesen adod, mert szegyelled magad a kutyad viselkedese miatt, es rajta leszel hogy ez tobbet ne forduljon elo...stb.


Es koszonom a minusz pontokat, de remelem tudtam segiteni, igy vegulis nem szamit.

2015. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!