Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shi-tzu kutya fürdetése?

Shi-tzu kutya fürdetése?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran fürdethetem? Benti kutya, és mindig belelép a kajájába, meg az arca is olyan. De azt olvastam évente csak párszor lehet, pedig szüksége lenne 1-2 hetente.

És még egy kérdés. Mikortól vihetem kozmetikába?



2015. okt. 13. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Minél ritkábban fürdesd samponnal, mert tönkremegy a bőre.

Ha muszáj, akkor tiszta vízzel mosd le, ahol kell, az nem árt.

2015. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor sima vízzel bármikor fürdethetem?
2015. okt. 13. 15:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Kutyakozmetikus vagyok.


Minden kutyára vonatkozik,hogy 1,5-2 havonta lehet őket megfürdetni,ettől sűrűbben fürdeted akkor tönkre megy a bőre és a szőre!!! 1-2 hetente ne fürdesd!!


Kiállítási kutyákat szoktak 1-2 hetente fürdetni,de kb 10 ezer ft-os samponnal,balzsammal ami jobban kíméli őket.De ott is csak időszakok vannak pl 1-2-3 hónap az amikor ilyen sokszor vannak fürdetve utána már nem,attól függ mikor mennek a következő kiállításra.


Mennyi idős a kutya?


Sima vízzel öblítsd le,fürdesd meg. Samponos fürdetés csak 1,5-2 havonta, vagy ha tényleg nagyon gáz pl dögbe,szarba hempereg.


Kozmetikushoz már akkor viheted amikor meg van az összes oltása. Addig is otthon szoktasd a fésűhöz,szárítóhoz stb.


Milyen kaját adsz neki,hogy mindig dzsuvás??

2015. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Langyos vizzel persze. De azt sem kell eltulozni.

Kozmetikaba 6 honapos kora utan lehet.

2015. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sima, langyos vízzel nyugodtan lefürdetheted v. lemoshatod róla azt amibe éppen belehempergett.(Vigyázz, hogy meg ne fázzon mert már hideg van!)

Samponnak szvsz tökéletes a (száraz bőrre való!) WU2, azonban csak módjával ahogy az előttem szólók is írták!


Üdv!

2015. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

15:47-es!


Nem csak 6 hónapos kor után lehet!! Annyi,hogy mondjuk 3 hónaposan nem szabad levágni rövidre a szőrét. De kozmetikába mehet!! Igazításra,fül tisztítás,körömvágás,na meg,hogy szokja a közeget,muszáj elvinni!!!


Sok fajtát már 8 hetesen megnyírnak és úgy kerül gazdihoz,de persze nyíros fajtákat, a shi-tzu eredetileg nem az.

2015. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat 😊
2015. okt. 13. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!