Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legjobb házörző/terül...

Melyek a legjobb házörző/területörző kutyafajták?

Figyelt kérdés

Kertes ház, körülbelül 5-6 ár udvar. Nincs gyerek, valószínű 4-5 éven belül nem is lesz. :)

Ezek előtt egy Németjuhászunk volt, azt is területörzésre vettem illetve nagyon tetszik, maga a kutya. Sajnos pont egy olyan egyedet vásároltam, ami nagyon barátságos volt mondhatni mindenkivel.

Legszívesebben most is NJ-t vásárolnék, de félek hogy olyan lesz mint az előző...

Ami még tetszik, az a Belga Juhász (Malinois), bár erről sok helyen olvastam eltérő véleményeket, területörzéssel kapcsolatban.

Ami még jó lehet, az a kaukázusi. Ennél azt nem tudom, hogy mennyi a táplálék igénye, félek hogy, egy kaukázusi annyit eszik mint két Nj. Ezt megtudná valaki erősíteni/cáfolni.

Ami még jó lenne az a Kuvasz, viszont ezzel az a helyzet Rómániából írok, itt viszont nem találkoztam ezzel a falytával.



2015. okt. 14. 22:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
rottweiler, németjuhász, dobermann, kaukázusi, dán-német dog
2015. okt. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Romániában? Pedig onnan meg én hoznék pár jó kis kutyát.

Kárpáti pásztor?

Egyébként gondolom, hogy a németjuhászod nem munkavonalú kennelből volt. Ha onnan választanál, tuti nem lenne senki idegennel barátságos.

2015. okt. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Látom újra előkerül a nj, a fentebb írtak miatt nem tudom "merjek" újra ilyet választani.


Amugy jobban örülnék egy kis indoklásnak is, mint egy listának!

2015. okt. 14. 22:24
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Nagytestű pásztorkutyák vannak direkt terület- és nyájőrzésre tenyésztve, de ha neked már az etetése is problémát jelent, akkor inkább szereltess be egy riasztót. De komolyan. Egyszer kifizeted, utána 0 forint életed végéig. A kutyánál meg mi a garancia arra, hogy nem jársz megint így, vagy hogy 2 nap múlva nem mérgezik meg?
2015. okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
Ott kezdődik a dolog, hogy a kutyát tanítani kell. Nem tudja magától, hogy mit kell csinálnia. Ha nem neveled, vehetsz akármilyen kutyát, nem lesz jó.
2015. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#2 Igen, Románia...

Kárpáti básztorból sincs túl sok, inkább Bukovinai pásztorkutya.


#4 Nem lesz riasztó, amugy nem lenne gond az etetés... Inkább kiváncsi lennék, mennyivel több tápra kell számítsak egy Nj-al szemben.

Nem élünk olyan környéken, hogy a mérgezés gyanúja felmerüljön.


#5 Igen van benne igazság, de nem értek eggyet 100%-ban.

Van pár falyta ami arra lett kitenyésztve, hogy területet őrizzen, azok tanítás nélkül, ösztönösen is azt teszik... Bár tanítással, ezt kontrollálni, felyleszteni lehet.



Amugy körülbelül mennyi idő korban alakul ki egy nagytestű kutyáknál a terűletvédő ösztön (ha van)?

2015. okt. 14. 22:38
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!!😀
2015. okt. 14. 22:39
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

"falyta"

"felyleszteni"


Nagyon, nagyon cseszteti a szemem.. :(

2015. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor inkább kérdés formájában írom le az előbbi hsz-emet. Ugye nem munkavonalú volt a németjuhászod? Mert ha onnan vennél, akkor biztosan nem barátkozna senkivel. Kérdés, hogy eljönnél-e Mo-ra egy ilyen kutyáért.
2015. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Közép-ázsiai juhászkutya(egyik legjobb házőrző).
2015. okt. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!