Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németre vezényszavakat valaki...

Németre vezényszavakat valaki segítene fordítani?

Figyelt kérdés

Ezek kellenének: bal, balra, jobb, jobbra, fordul, hátul, nyugi/nyugalom, lassan, lassabban, gyorsan, gyorsabban, tiéd, lábhoz (a láb tudom, hogy fuss, de én a láb és a lábhoz vezényszavakat is szeretném használni, mert ha csak a fuss-t használnám, akkor a kutyám nem tudná, hogy mit akarok).

A szavak mellett a kiejtéseket is megköszönöm :)



2015. okt. 17. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tedd át a kérdést a közoktatás,tanfolyamokba.

Ott van nyelv rovat.

2015. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amit tudok:

bal- recht (reht)

jobb-links(linksz)

lassan-langsam(lánzám)

lassabban-lansamer

gyorsan-schnell(snell)

2015. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hú. Nem tudok németül, de egyet kiszúrtam: a kutyust nem idomítjuk, hanem kiképezzük. A kettő között óriási a különbség :) (kutyakiképzőként ezt tudom) Ugyanakkor, rengeteg kitartást és türelmet kívánok neked, én angolul akartam vezényszavakat használni, de sokszor egyszerűen eszembe se jutott, hogy kapcsoljak angolra, annyira hirtelen történnek ilyenkor a dolgok, most kimondottan csak magyarul tud mindent. Bár a hanglejtés és mozdulatok is fontosak: a kutyusod inkább a hangodra reagál majd. Vizsgán pedig eleve nem igen használhatnál szavakat, a kutyának automatikusan kell cselekednie. Amit viszont kötelező használni pl a "lábhoz", magyarul, ütemváltásokkor. Amennyiben szeretnél sportkutyázni, vagy vizsgázni vele, ezt is vedd figyelembe :)


Sok sok sok sikert!

2015. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

2-es válaszához:

balra-lins

jobbra-rechts

2015. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

és langsam (lánGzam)


:D

2015. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

*langsamer


de ahogy elnézem a kiejtéssel is van gond.. :DD

2015. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok,kösz a kijavítást!

Viszont itt a kérésekre kell válaszolni ,nem másokat kioktatni!!!!!

Telefonról kicsit figyelmetlenebb az ember,mert béna szavakat is bead a telefon.

2015. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!