Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie? (a kérdés túl...

Gom kérdése:

Border collie? (a kérdés túl rövid a magyarázat túl hosszú)

Figyelt kérdés
Van egy tacsi keverékünk,vele lenne 1 udvarban.2. kutya lenne,a szüleimnek már több is volt.Napi 1 vagy másfél óra lefárasztás,hétvégén egész nap.Sportolnék vele.2 holdnyi területen.Ha ez nem jó neki ajánlhattok másik fajtát!feltételek:okos,játékos legyen,engedje a simit.

2015. okt. 18. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Inkább ne.A border collie egy munkakutya.Sztem golden vagy labrador retriver
2015. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Inkább más fajtát válassz, a border munkakutya.

Labrador, golden?

Menhelyi keverék?


Okos, játékos, simizhető: gyakorlatilag bármely kutya megfelel ennek.

2015. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Esetleg puli, pumi, mudi?
2015. okt. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Pumi és főleg mudi semmiképp. Aki nem tudja elérni, hogy simogathassa a saját kutyáját, annak nem való ezen fajták egyike sem. Border collie sem.

Egy menhelyi felnőtt kutyának viszont jobb helye lehet itt, mint a rácsok mögött.

2015. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi. 2 órát is tudnék vele foglalkozni vele.El tudom érni hogy simizzem,azért írtam ezt mert pl:a komondor nem engedi.
2015. okt. 19. 18:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése
2015. okt. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A komondor is engedi. Engednie is kell, mert ápolni kell a bundáját.

Persze, a komondor azért nem egy tipikus öleb, a pásztorkutyák azért annyira nem igénylik a babusgatást :)

2015. okt. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
KÖSSZI.
2015. okt. 20. 17:04
 9/10 anonim válasza:

Egy kutya gondozását nem szabad órákhoz kötni.

Minden nap kell vele foglalkozni.. és nem az órát bámulva, hogy mikor vagy kész :P ez így olyan mintha nem is élveznéd a játékot, sétákat.

2015. okt. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zoe~ ***** válasza:
Nem ajánlom a Colliet.Nem azért, mert munka kutya.Azért mert ez a fajta elég mozgékony.Hiába van nagy területen, hisz azon kívűl minimum 2-3-4 óra séta, lefárasztás illetve tanítás kell nekik.Szerintem érdemesebb volna egy menhelyi kutyát örökbe fogadni, mert nem csak megmenthetsz egy életet, emelett -szerintem- több szeretetet kaphatsz.Amint tudjuk ezek a kutyák megjárták már a legrosszabbat, így jobban értékelik a meleg otthont, amit te nyújtasz nekik. :)
2015. okt. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!