Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a világ 10 legfélreisme...

Melyik a világ 10 legfélreismertebb kutyafajtája?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elsősorban veszélyesnek tartott kutyafajtákra. pl. rotti, dobi, amelyek nagyon jó családi kutyák is egyben.

2015. okt. 18. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Világszinten nem tudok nyilatkozni, de nálunk szerintem mindig az aktuálisan legnépszerűbb tíz fajta... :)


Az alapvető hiba, hogy azt hiszik, hogy a kutya önműködően tökéletes lesz, származástól, neveléstől, tartástól függetlenül. Ez önmagában egy borzasztó nagy félreismerés :) Hogy a német juhász magától Rex felügyelő, a golden mindig tökéletes családi kutya, aki szívesen sétál, ha kell, de amúgy alszik, a labrador ugyanez, holott azok azért tudnak katasztrofálisan viselkedni, a boxernél általában odáig jutnak el, hogy szereti a gyerekeket, azt már nem sikerül végiggondolni, hogy emellett szétszedi a házat meg a család idegeit, ha nincs vele foglalkozva, a beagle egyszerűen csak cuki, csak amúgy ha nincs nagyon alaposan lefárasztva és kellőképpen motiválva, szarik a gazdája arcába, a border okos, csak ugye ha nem mondod meg neki, miben legyen okos, majd kitalálja ő, az meg sose jó, a husky csodaszép, csak ha nem viszed eleget, akkor megy magától, a pitbull nem is veszélyes, csak ha nincs nevelve meg alaposan fárasztva, a kistestű fajták meg úgy kompletten félre vannak értve, önjáró plüsskutyának nézik őket, pedig sokkal-sokkal több van bennük. Ez így elmegy tíznek? :)

2015. okt. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem mennék bele fajtákba, ellenben az ősi "harci" kutyának tartott fajták hatalmas részét főleg kedvtelésből tartják már 2-300 éve... Így aztán ha valah harci kutyák is voltak, mára már ölebek... Persze a testfelépítésük miatt félrenevelés esetén tudnak veszélyesek lenni... Ellenben van rengeteg olyan fajta, amiket kedves barátságos kutyának tart mindenki, mégis főleg vadászati célokra lett kitenyésztve, és a mai napig használják is vadászatra... Statisztikailag egy golden retriewer sokkal veszélyesebb, mint egy masztiff és mégis melyiktől félnek többen?...
2015. okt. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Ja, kivéve, amelyiket ma is harcoltatják. Kutyaviadalok vannak, nem kevés, és nem csak a világ más részein.
2015. okt. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az összes "harci kutyának" kikiáltott fajták (amerikai pit bull terrier, amerikai staffordshire terrier, staffordshire bullterrier, bullterrier, amerikai bulldog, angol bulldog, argentin dog, cane corso, dobermann, rottweiler, kanári szigeteki, masztiffok, stb. tehát ezek a robosztusabb masszívabb kutyák), német juhász, a kistestű társasági kutyák (yorkie, csivi, bolognese, havanese), labrador (mert mindenki első kutyának javasolja, de közben közel sem annyira kezes mint a golden, hanem kissé nehezebb a nevelése, mert "rosszcsontabb"), a kistestű terrierek (azt hiszik, hogy jó panelba a Jack Russel, meg Foxi, közben eléggé igényelnék a fárasztást, a szabadban való önfeledt futkározást, stb.), így hirtelen ezek.

Ez már több, mint 10 fajta, de elég sok fajtát félreismernek az emberek. Mert nem olvasnak utána a fajtának, és nem az alapján választanak kutyát, hogy mit tudnak ők nyújtani, hanem hoznak egyet a szomszédból, mert a Jóskának is olyan van, és tök jó. Ja, meg óccsó!!

...

2015. okt. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Akumi...

Igen vannak kutyaviadalok, de a fajtákat nem harcra tenyésztik a tenyésztők... Azok a primitív emberek, akik pedig kutyaviadalokat rendeznek, nekik semmi közük a fajtanemesítéshez, így aztán semmi értelme ezt ellenpéldának hozni...

2015. okt. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Minden fajta akkor "igazi", ha az eredeti céljára használják. Az "igazi" pit sportkutya, nem családi kutya. Aki családi pitet akar, az vegyen staffot, pontosan ebből a célból hozták létre a fajtát, de nem hiszem, hogy a pitet is el kéne baltázni azzal, hogy nemesítés címszó alatt elpuhítjuk. A viadaloztatókat mind felkötném a saját beleikkel az első fára, de attól még sajnos tény, hogy az "igazi" pit náluk van, mert nekik kell úgy ahogy van, mindenki más változtatni akar rajta, legyen izmosabb, szélesebb, könnyebben kezelhető... Ne, basszus, ne legyen. A pitbull nem ilyen, nem átlagos családi kutya. Aki nem akar vele sportolni, legalább hobbiszinten a hátsó kertben, az felejtse el, most és később is, és vegyen staffordot.
2015. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Azt sem mondtam, hogy a fajtanemesítés célja az elpuhítás lenne, a pit egy elég rossz példa a harcikutyákra, mivel egy eléggé új fajta, mikor a masztiffok ősei lértejöttek még senki nem akart spprtolni a kutyával, akkpriban arra kellettek, hogy lerágják a gladiátorok fejét a küzdőtéren... De az idők folyamán elveszítették ezt a céljukat, mára főleg kedvtelésből vagy házörzésre tartják őket és folyamatosan változnak, míg a pitbul egy nem valami nagy történelemmel bíró fajta, ami ahogy mondod sportkutya.
2015. okt. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Én rotikat tartok, azok meg munka kutyák, de mindenki házörzésre használja... A kedvencem, mikor még tanítani is akarják az örzésre, ami eleve a vérében lenne és eredményül kapnak egy mérges dögöt, aki nem enged be senkit..
2015. okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Az összes "harci kutyának" kikiáltott fajták (amerikai pit bull terrier, amerikai staffordshire terrier, staffordshire bullterrier, bullterrier, amerikai bulldog, angol bulldog, argentin dog, cane corso, dobermann, rottweiler, kanári szigeteki, masztiffok, stb. tehát ezek a robosztusabb masszívabb kutyák), német juhász"


Bocs, hogy kiemelek egy részt, de talán a kérdéshez ez illik legjobban. Maga a kérdés arról szólna, hogy ki mit gondol, hogy melyik a 10 legfélelmetesebb (legveszélyesebb) kutyafajta és esetleg történetek vagy gondolatok ezen fajtákról. Itt gondolok elsősorban pozitív dolgokra, pl biztos olvastátok már facebookon, hogy pitbull mentett már meg gyereket, mert megtámadták a kisgyereket és hasonlók; vagy pedig személyes jó tapasztalatokra. Tehát egy szó, mint száz a legrosszabbaknak az igazi arcát mutatva.

pl Pablo and Ramsey története, amely megmutatja, hogy a dobermanok nem vérszomjas vadállatok.

2015. okt. 19. 20:01
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Amstaffom van. Először még nem zavart, hogy mindenki hüledezve nézi, de ma már kifejezetten felzaklat, hogy ÁLLANDÓAN félve mennek át a másik oldalra. Pedig aranyos teremtés, és nem értem, hogy miért félnek tőle..mindig kérdezik, hogy húúú nem bántja a macskáidat és másik 2 kutyámat? Erre mindig azt válaszolom, hogy mivel "harci kutya", de folyamatosan megöli őket, csak szuperképességekkel rendelkeznek, és feltámadnak...

De a felsoroltakra általában kikiálltják a harcikutya jelzőt, ok nélkül...munkakutyák, sportkutyák a legtöbben..az, hogy ebben az országban a színesek mire használják, és mire idomítják a fajtajellegű keveréküket, az már más..nem értem, mert én mindig úgy viszonyultam a kutyákhoz hgoy odamentem, és meg akartam ismerni. És poén az egészben, hogy az annyira szeretett, okos, ügyes, cuki német juhászok hamarabb akartak megenni, mint a Pitbú kutyák:D

2015. okt. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!