Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mérges gombát evett,...

A kutyám mérges gombát evett, nagy a baj?

Figyelt kérdés
A kertben volt gomba és azt ette meg kb 1 tőt. Én nem láttam mikor ette de a székletében ott volt. emésztetlenül hasmenéssel kijött a kutyából. Nagy lehet a baj ? Jelenleg jól van a kutyám. A gomba fajtát nem tudom de mérges az biztos, de az is biztos hogy nem galóca. Köszi a válaszokat!
2015. okt. 20. 11:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
ugy döntöttem kockáztatok, nem szólok dokinak, hisz már tuti több mint egy napja evett belőle, és a doki mit tudna vele kezdeni?, a kutyák mérgezésének lappangási idje meg nem több mint 24-48 óra. És akkor már most szerintem lennének tünetek amit észre vennék de nincs semmi ugyan olyan a kedve mint eddig.
2015. okt. 20. 22:53
 12/12 Platypus ***** válasza:

Most már tényleg túl van rajta, a susulykamérgezés az első 2-3 órában vészes, ha addig nem lett gond, akkor magától elmúlik. És erre a fajta mérgezésre létezik konkrét ellenméreg, az atropin.

Viszont nagyon veszélyes a gombamérgezéshez ilyen általánosan hozzáállni! A mit tud kezdeni a doki gombától függ. Van, ahol tényleg nem lehet mit kezdeni, és van, ahol életet menthet. A lappangási idő is a méreg fajtájától függ, adott esetben lehet 3-4 nap is. Susulykánál néhány óra alatt lezajlik az egész. Más gombánál meg van mondjuk fél-egy nap a fogyasztás után, amíg menthető a kutya, utána meg már javíthatalan károkat okoz a toxin. Hiába erős a kutya gyomra mondjuk egy idegméreg vagy sejtméreg ellen...

2015. okt. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!