Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért használnak jóval több...

Miért használnak jóval több Malinois illetve Németjuhász kutyákat a rendvédelmi szervezeteknél, szolgálati és mentő szervezeteknél mint Rottweilert? Tudnátok érveket és ellen érveket írni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 20. 20:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
a németjuhász is kikészül a nagy melegben, a mali az egyetlen amelyik képes addig dolgozni, amig fel nem borul. Rotti doberman, nehezebben viselik a gazdaváltás.
2015. okt. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
30%
De van jó roti, a Siroccó kennelben! Azok MUNKAKUTYÁK!
2015. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
96%
A németjuhász lehet, hogy kikészül a melegben. Ja, a show vonalú. A munkavonalú bizony bírja a meleget. Nekem is az van, hidd el, tudom, miről beszélek.
2015. okt. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem magamtól találtam ezt ki, szemináriumon hallottam az ország egyik legelismertebb IPO-s versenyzőjétől. Konkrétan szóba kerültek a rotik, hogy miért hiányoznak a versenyekről, és hát ezért.

Egy jó kennellel meg nem lehet megváltani a világot. Ha nem generációk óta munkára tenyésztett kutyákról beszélünk, akkor az alomban lehet, hogy lesz egy-két jó kölyök, de ugyanezen a szemináriumon hangzott el az is, hogy jó párosításból származó alomból tulajdonképpen tökmindegy, hogy melyik kölyköt veszed ki, mert mind jó lesz, mert akárhány generációig nézed vissza, mind munkakutyák lesznek az ősök. Nekik tényleg a vérükben van.

2015. okt. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%
Ja, az akármelyik kölyköt veszed ki alom az malikra vonatkozott, mert náluk ugye lehet ilyen komoly párosításokat összehozni. Rotinál valószínűleg annyira nem, az utóbbi időben legalábbis biztos, mert ugye nincsenek ott a versenyeken, hogy eredményeket érjenek el és munkakutyának lehessen őket nevezni.
2015. okt. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Időpont tegnap 23:16

Azért az, hogy minden alom tökéletes, nem egészen igaz. Eleve nem egyforma képességűek a kölykök. Hiszen nem klónok, hanem testvérek. És szuper párosításnál is előfordulhat munkára nem alkalmas kölyök. Az ilyenek mennek kedvencnek , vagy olyan gazdához, aki dolgozna a kutyával, de egy átlagos iskolai szinten. Nem véletlenül kezdték a mixeket létrehozni a "boltos" kutyákat tenyésztők.

2015. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
45%
sokat dolgoztam szolgálati kutyákkal, és a németjuhásznak is vannak korlátai a nagy kánikulában. Sőt láttam már extra párositásból egész almot menni családi kedvencnek. malinál még többet, mint németjuhásznál. bár ilyen egyszerű lenne, hogy extra kutyáknak csak extra kölykei születnek:)
2015. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mondom, ezek nem az én szavaim, komoly munkakutyástól hallottam :) Én sem hiszek igazán az ilyen almokban, de franc tudja.
2015. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Meg igazából nem is ez a lényeg, nem kell szőrszálhasogatni. Az sajnos tény, hogy jó mali meg juci még mindig nagyságrendekkel több van, mint roti. Ezzel sajnos nehéz vitatkozni.
2015. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!