Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan hogy kutyanyál...

Van olyan hogy kutyanyál allergia? És ez ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A húgom ma kapott egy nagyon aranyos kiskutyát. Elkezdett vele játszani, de a kiskutya megnyalogatta a lábát és viszket neki. Lemosta vízzel és bekente Fenistillel de nem lett jobb (illetve ha nem vakarta akkor elmúlt). Ez ellen mit lehet tenni? Krém? Gyógyszer?

2015. szept. 19. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Allergiás a kutyára, sajnos ez ellen nem lehet mit tenni, antiallergén kutya kell, vagy nem szabad kutyát tartania.
2015. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a nyála, hanem a szőre okozhat allergiát. Nem tarthattok se kutyát, se macskát.
2015. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tarthattok kutyát, csak szedjen a húgod gyógyszert, menjen el ezzel orvoshoz, majd ő megmondja, pontosan mi kell! Én is allergiás vagyok, de gyógyszert szedek, és semmi bajom! ;)
2015. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van. Meg félreinformáltság is (ugye, kedves #2?).

Az emberek nem a kutya szőrére allergiásak, hanem a kutya által termelt bizonyos fehérjékre, amelyek többnyire a kutya nyálában, korpájában, vizeletében, ürülékében találhatóak meg. Mivel nyálat, korpát, vizeletet, ürüléket minden kutya termel, ebből logikusan következik, hogy antiallergén meg hipoallergén kutya fajta nincsen.*


Hugidnak kellene egy beutaló a pulmonológiára, ott prick teszttel és vérteszttel egész jól meg tudják határozni, hogy tényleg a kutyára allergiás-e. Ezt már csak azért is érdemes lenne meglépni, mert így kiderülne, hogy allergiás-e még valami másra.

Pl. én komolyan megijedtem amikor a szomszéd kutya "nyúzása" után elkezdtem hülyére vakarni magam - pedig őrá nem vagyok allergiás. Se előtte, se utána nem volt bajom attól a kutyától, akkor egyszer valószínűleg belefetrengett valamibe, amit nem bír a szervezetem (poratka, nyíló pázsitfűféle stb.)

Arra meg ne játszatok, hogy majd gyógyszer mellett tünetmentes lesz: lehet az lesz, lehet nem, én spec. nem vagyok az.


* Egyed viszont lehet, attól függően, hogy egészen pontosan mire, mikre allergiás a húgod. A Can f 1 becenevű allergén fehérjéről, ami az allergiás tünetek 90%-áért felelős, ugyanis sikerült kimutatni, hogy nem fajtaspecifikus, hanem egyedfüggő :)

Forrás: [link]


(A macska allergiát viszont teljesen más fehérje okozza, ők Fel d 1-4-ig terjedő számokra/nevekre hallgatnak.)

2015. szept. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van olyan. Én semmire nem vagyok allergiás, de amikor összenyalnak a tehenek :-) akkor csalánkiütéses lesz az adott terület. Ha csak simizem őket, akkor semmi bajom, csak a nyál okoz ilyen tüneteket.
2015. szept. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2015. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!