Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az valóban kérdés, hogy a...

Az valóban kérdés, hogy a fajtamentőktől fogadjon be vagy szaporítótól vegyen-e kutyát az ember?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egyértelműen fajtamentő.

Megmentek egy jobb sorsra érdemes állatot, és nem tömöm a zsebét senkinek, és ezzel remélhetőleg csökkentem a keresletet - ami ha egyszer átbillenne a kínálat javára akkor talán leállnának a szaporítók, a hobbi szaporítók, az egyszer szüljön a kutyám, akiknek nincs kompetenciájuk arra h új életeket hozzanak a világra felelőtlenül.

2010. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamiért kérdéses lehet, az szerintem az, hogy a szaporítók által megszületett kutyákat is meg kell mentenie valakinek - szerintem. A kérdés nyilván az, hogy nem jó pénzt adni egy szaporítónak, de én pl. magánháztól már hoztam el úgy keverék kutyát, hogy fizettem egy ötezrest a "gazdának", csak hogy elhozhassam, mert nem bírtam nézni, hogy hogy szenved a kutya. A szaporítók már megszületett kutyáinak ugyanúgy van joguk egy jó gazdához, mint annak, aki nem szaporítónál született.
2010. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szaporítótól vásárolsz, akkor ilyen embertelenségek fennmaradását támogatod a pénzeddel: [link] az állatok elképzelhetetlen bűzben, a saját vizeletükben és ürülékükben éltek, legtöbbjük teljes elszeparáltságban egy négyzetméternyi, fűtetlen lyukakban. A súlyos állapotban lévő kutyák közül egynek nem sikerült megmenteni az életét. Ezek az állatok, elhanyagolva, kizsákmányolva tengődnek, egész életük kölyök kutyák gyártásából áll.


Amíg van igény a 20 ezer forintos kölykökre, addig a szaporítók nem hagyják abba, amit csinálnak. terajtad is áll, hogy teszel-e ellene, legalább passzívan, vagy pedig támogatod a kutyagyárakat.

2010. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Értem a problémádat! Szerintem egyértelműen fajtamentő.

Egy okot már előttem leírták (ne tudjanak megélni a szaporítók kutyagyártásból), másik pedig nem zsákbamacskát (kutyát) veszel. Lehetőséged minden információt megtudni a kutya előéletéről, elviheted egy pár körre (sétára) mielőtt döntésedet meghozod, és nem utolsó sorban jobb helyeken segítenek kiválasztani a hozzád illő kutyust.

2010. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem kérdés: a fajtamentőknél ugyanazt a kutyát kapod meg, csak ingyen. 99 % szaporítóktól származik.
2010. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!