Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 11 hetes francia bulldogom...

A 11 hetes francia bulldogom miért harapgál?

Figyelt kérdés
Nemtudom leszoktatni róla és már fáj is egy kicsit a harapás. Mit tegyek?
2010. márc. 17. 14:36
 1/8 Neszivass ***** válasza:
27%

Visíts rá. Egyébként imádnak rágcsálni, az én bullim is mindig ráharap a kezemre. Igaz, egyáltalán nem fáj, csak rágcsálgatja.

Én pofánvágnám. Majd leszokik.

2010. márc. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
megkell nevelni. basz rá kettőt
2010. márc. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne üsd meg! Nem tudja, hogy fáj neked, mert nem az ő nyelvén jelzed, ha megharap, adj ki vékony rövid "sírós" hangot. Ha ez sem használ, morogj rá, az anyakutya is így tanítja a piciket.
2010. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2010. márc. 17. 15:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának most kell megtanítani azt, hogy mi az a harapás erősség, ami még nem fáj, ami mehet játékból, és mi az, ami már nem. Amikor csak rágcsál, kicsit harapdál, azt hagyd rá..

Ami már fáj akkor viszont határozottan jelezzétek neki hogy ezt NEM szabad. felsikitasz, hogy értse, hogy ez már fáj neked... a kölykök is így játszanak egymással, amikor az egyik erősebbet harap, a másik felnyűszit, erre elengedi. neked kell megtanitanod, hogy hogy lehet játszani, mekkorát haraphat. Így soha, senkit nem fog véletlenül, játékból megharapni felnőttkorában, hiszen ismeri a határozokat. Ez egyéként egy nagyon fontos dolog a kutyáknál, könnyen el lehet szúrni, ezért van sok olyan kutya, ami játékból harap.

2010. márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom miért kell lepontozni azokat akik írták, hogy üss rá...az a leghatásosabb, vagy le kell szidni. Mást nem is nagyon tudsz csinálni. Én sem szeretem bántani a kutyákat, de ha nem neveled meg akkor jobban fogja csinálni, mert azt hiszi, hogy lehet. Üss rá egy kicsit vagy erősebb hangon beszélj vele.


Az én Vizslámnak ha azt mondom, hogy "mit csinálsz?" akkor már tudja, hogy rosszat csinál :)

2010. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az egy dolog h leszidod. ütni NE!!! Sajnos én is hallgattam ezekre a buta emberekre. nózira ütöttem de semmit sem ér mert még olyan pici h úgysem érdekli!!!!

visíts aztán ami nagyon fontos h hagyd ott! menj át másik helyiségbe, ahogyan a testvérei is ezt tennék(h otthagyják)

2010. márc. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Éles hangon síkits. Egyébként addig biztos harapdál míg kb 4-5 hónaposan el nem kezdi váltani a fogait.

Szerintem tudják, h azzal a fogal már fáj ha harapnak.

szóval NE ÜSSD MEG. Semmit nem ér.

2010. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!