Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Stresszel az autóban?

Stresszel az autóban?

Figyelt kérdés
Milyen ötletetek van arra az esetre, hogy ha egy kutya az autóban stresszel? Annyi látható jele van, hogy elkezd iszonyatosan folyni a nyála, és még akkor is hány, ha éhgyomorral megyünk. Ha csak 10 percet utazunk, valószínű a hányást megússzuk, de általában ettől többet utazunk. Heti rendszerességgel. Szóval el kellene érnem azt, hogy ne szorongjon ennyire. Ja még az is lényeges, hogy egyáltalán nem tutujgatom az autóban, teljesen normálisan viselkedek vele.
2015. okt. 25. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Valóban vannak kutyák, amelyek így reagálnak, de talán nem magára az autóra, hanem a belső fülben az egyensúlyozó szervet erő, a gyorsítás-lassítás által okozott ingerek következtében.
2015. okt. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hova utaztok? Mi az úticél hetente?
2015. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hova utazunk? Mindenfelé. Kutyaiskolába, kirándulni, hétvégén rokonokhoz, stb stb.
2015. okt. 25. 20:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is sokszor hányingerem van a kocsiban, gyerekkoromban hánytam is be.

A kutya mellett nyissátok ki az ablakot, hátha akkor jobban fogja bírni, én is azt szoktam magamnak. Csukott ablak mellett nagyon rosszul leszek, és hátul sem szeretek ülni, mert ott a lengéscsillapító miatt nagyobbakat rugózik, és ahogy lengedezik a kocsi, úgy okoz nekem émelygést, vagy mit. Több mint fél órás útnál én is mindig majdnem rókázok.

2015. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hol szállítjátok? Nekem a nagyobbik kutyám ettől durvábban stresszelt, sok pozitív élmény (azaz számára jó helyekre viszed, ahol sétálhat, játszhat más kutyákkal stb.), meg lehet próbálni a D.A.P. használatát (Dog Appeasing Pheromon, nálunk minimálisan használt), kitapasztalni, hogy mire reagál jobban, ha éhgyomorra van vagy eszik valamit előtte (a miénknél pl. jobb, ha van valami a gyomrában, de nem darabos cucc, hanem pl. nyers tojás, kefir/joghurt, esetleg egy kis darab banán), a miénk a hátsó ülést nem bírta, ellenben csomagtartórészben jól elvan, és nem utolsósorban ő kapott egy kutya társat is, aki imád utazni, jó hatással volt rá nagyon.

Ja és persze sok-sok türelem meg kitartás. A miénk egy éves koráig annyira félt, hogy még be is pisilt sokszor az autóban (mondjuk neki kölyökkori traumából adódott ez a félelem), ezt is kinőtte szerencsésen.

2015. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálunk egy Opel Zafirában a hátsó részben van, és máshol nem is lehetne, mert 6-an ülünk az autóban.Ja, és van egy másik kutya is, aki békésen horkoljavégig az utat. Ha éhgyomorral visszük, akkor is hány, csak akkor legalább nem a kaját. Remélem, hozzászokik, mert muszáj jönnie velünk, nincs mese.
2015. okt. 29. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!