Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan amstaffot valószínű, hogy...

Kan amstaffot valószínű, hogy bántják a futtatóban? Több őrző-védő felnőtt kan kutya is van ott nj, roti, óriás snauzer stb. Meg tudja magát védeni valószínűleg?

Figyelt kérdés
Játékos nem kezdeményezi a verekedést, de az olyat, hogy párzó mozdulattal domináljanak fölötte nem tűri el.

2015. okt. 27. 07:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ha kell elég karakán maga a fajta, hogy megvédje magát vagy van rá esély, hogy terrorozalja egy másik?
2015. okt. 27. 10:23
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Már miért történne ilyen???? Mit keresne a futtatóban kutyakaja? Miért hagynád, hogy bántsák a kutyádat? Az egész kérdés értelmetlen, mert normál esetben ilyenek nem történnek, ugyanis a kutya gazdájának az a dolga, hogy figyeljen.
2015. okt. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A karakán természet nem fajta, hanem egyedfüggő.

Két staffordom van. Az ivaros szukám mindig a birkózás sűrűjében játszik a többivel, többször is ő kezdeményezi a játékot. Ha valaki fölé kerül, rögtön kipördül és villámgyorsan kicsusszan a másik alól. Ha szuka az illető, közel sem olyan puffogós, mint ha kan akarna rátehénkedni. :D

A másik, a herélt kanom pedig pont az ellenkezője: igazi mazochista, imádja, ha mászkálnak rajta és gyömöszölik a nyakát, lenyomják, majd jön a pár másodperces mozdulatlanság, és rohannak néhány kört a futin.

Minden kutya más és más. A te dolgod elrendezni a kutyádat, ha bunyót kezdeményez vagy bunyóba keveredik.

2015. okt. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Arra mindig van esély, hogy egy akár karakán kutyát is megtámadhat egy bunkó másik kutya. ha te, mint gazda nem lépsz közbe, akkor a kutyától függ, felveszi-e a harcot, vagy kihátrál belőle.


Áruld már el, mi okból érdekel ez a dolog?

2015. okt. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ennek az a titka, hogy még azelőtt közbelépsz, kivonod a kutyát vagy kizökkented a szituból, mielőtt összekapnának.


Nekem egy 15 kilós keverékem van, bejöttek a futtatóra argentin doggal meg rotival, semmi gond nem volt pedig enyém utálja a nála nagyobb ivaros kanokat. Első csúnya pillantásnál rászóltam az enyémre, az argentin dogot meg elküldtem magunktól mikor láttam, hogy az enyémnek már sok a nyomulása.


Ennyi. Kicsi kutyáknál ugyanez érvényes.

2015. okt. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Na, pont egy amstaff/pitbull jellegű kutyus arcoskodott a nyáron az én 3x nagyobb kutyámmal (többször elállta az útját, morgott, próbálta ledominálni, pedig majdnem elfért a hasa alatt). Hiába hívtam félre az enyémet, a másik csak jött utánunk. Mondtam a gazdinak, hogy nem kéne, de nem értette mi a bajom, amíg a kutyám fél másodperc alatt földhöz nem nyomta az övét. Persze nem okozott neki sérülést és első szóra ott hagyta, de azóta tőlünk fél az a gazdi, pedig még verekedés se volt, csak egy kis rendre utasítás. :) Itt se az volt a baj, hogy bármelyik is agresszív lett volna, az amstaff se akart verekedni, csak az arca volt nagyobb a kelleténél. Én se hencegni akarok, csak annyira erőlteted ezt a verekedés dolgot, hogy gondoltam leírok egy olyan példát, amiből látszik, hogy összeakadhat nála nagyobb/erősebb/dominánsabb/tapasztaltabb kutyával is, tehát nem kell erőltetni!
2015. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Senki nem erőlteti. Nem értitek a kérdést. A kutyámat féltem. 56cm magas 38kg ott vannak 70-75cm magas 60 kg-os kutyák is. Ennyi.
2015. okt. 27. 12:17
 18/22 anonim ***** válasza:
87%
Hazudsz, nem félted a kutyát, dominanciáról és kutyák közti verekedésről beszélsz amikor többen is rámutattak már, hogy Te és a többi gazdi védi a kutyákat, és figyel rájuk. Ennek ellenére is erőlteted a kérdést, várod hogy leírják az a kutya jó-e kutyaviadalra amit kinéztél magadnak. Ez undorító . Ilyen embernek nem való kutya.
2015. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Odamész a futtatóhoz és megkérdezed, a bent lévő kutyák elviselik-e az új kan kutyát? Nagyon sokszor van, hogy futtatóban kialakulnak különböző társaságok, amelyben az összeszokott kutyák vannak. Lehet megpróbálni , befogadják-e?

Általában nem a nagyság számít ilyenkor, hanem a kutyák természete.

2015. okt. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha ismered a kutyád, és általában a kutyák viselkedését, akkor láthatod, hogy mennyire jönnek ki jól egymással. Ha a kutyád minden körülmények közt behívható és tiltható, akkor nagy gond nem lehet.

Kérdezd meg a futiban, hogy milyenek a bent lévő kutyák és ennyi

2015. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!