Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire megbízhat...

Szerintetek mennyire megbízható az állateledelesnél vett mirelit borjúdarálék nyersen a kutyának?

Figyelt kérdés
Csak mert rá van írva, hogy gondos hőkezelést igényel.
2015. okt. 27. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
A darálék soha nem megbízható :) Nem véletlenül darálják le, hogy felismerhetetlen legyen, miből van.
2015. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem állat eledelesnél az ilyen darálékban van minden,pata,bőr,csont,zsír.


Én nem vennék a helyedben.


Mikor az egyik állateledelesnél lehetett fagyasztott húst venni én farhátat vettem,az nagyon szép volt,nem volt büdös sem!! De pl volt mikor vettem nyakat kiolvasztottam,hogy kiporciózom és eszméletlen büdös volt.Inkább kidobtam. Azóta inkább emberi fogyasztásra szánt húst kapnak a kutyák.Nyersen etetek én is.


Kevés eledelesnél van normális hús, a legtöbb főzésre jó pl vannak akik vesznek ilyen darálékot meg xy húst és tésztával rizzsel meg egyéb dolgokkal adják a kutyának,de mivel hőkezelve van nincs gond.

2015. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor kuka?
2015. okt. 27. 14:13
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát amiket leírtál, azok alapján inkább kidobom. Remélem, az egész nyúllal más a helyzet, mert azt is vettem ott.
2015. okt. 27. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Adhatod neki nyugodtan. Ha nem allergiás valamire, mert előfordul, hogy a borjúdarálékba csirkeláb is kerül. Azért írják rá a hőkezelést mert a saját hátsójukat akarják védeni, ugyan olyan mint, hogy ne mikrozd a macskát. Nem kell foglalkozni vele, add neki nyersen.

Rágás szempontjából jobb a nyesedék vagy "egész" hús, de nincs gond a darálékkal sem. A büdös meg az embert zavarja, a kutyát nem, sem szagra sem egészségre. Sok udvari kutya elássa a kaját, aztán 2-3 nap múlva előveszi és megeszi, az is büdös.

2015. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Emberi fogyasztású csirke, pulyka is tud irtó büdös lenni kiolvasztás után, én már jártam így boltban vett csirkemellel, amit anno nem csináltam meg mindjárt, hanem lefagyasztottam, és mikor elővettem tiszta büdi volt. Pedig fagyasztás előtt nem volt rossz szaga.

Kutyák, macska megették, magunknak már nem volt gusztusom nyilván megcsinálni. Semmi bajuk nem volt tőle.

Darálékot én csak megbízható helyről vennék, mert nem látom, mit darálnak bele. Plusz a darálék eleve elég büdi, tehát azt sem igazán tudom eldönteni szagra, mennyire friss.

2015. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már kidobtam. Még darálékot sosem vettem nekik. Csak kicsit késik a beígért marhaszív, a szárnyasokon kívűl meg nemigen jutok hozzá máshoz,ezért vettem meg. Legközelebb előbb kérdezek.:)
2015. okt. 27. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!