Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos golden retriever...

6 hónapos golden retriever kutyusunk 16 kg. Ez rendben van így?

Figyelt kérdés
Mi kevésnek találjuk a súlyát, ránézésre is kissé soványnak tűnik, de egy hónapja azt mondta az állatorvos, hogy csak nyúlik és azért tűnik soványnak. Brit premium junior tápot kap, az adagolas táblázatnak megfelelően 300 g-ot naponta. Aktív, rosszcsont, van étvágya, nem férges. Mit adhatnánk neki, amitől egy kicsit gyarapodna?
2015. okt. 27. 19:47
 1/4 HackeR_BananA válasza:
Nekünk is golden van. 3 éves és 40kg körül van. Adjatok neki húst meg ilyeneket nencsak tápot
2015. okt. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Alkati kérdés is, néhány év múlva örülni fogtok neki, mivel a fajta alapból hajlamos az elhízásra. :)

Az én golden retim 8 évesen van 38-40 kg körül, bár ő eleve elég kis termetű (az anyja is az volt). Rá is mindig megjegyzik, hogy milyen sovány, mert lapos a horpasza - pedig amúgy egyáltalán nem sovány, csak ilyen kis nyúlánk. :)


300 gramm nekem nagyon kevésnek tűnik egyébként, és a napi egyszeri evés is. Fél éves kor alatt napi 3-4 étkezés a normális, mi egy éves kora körülig napi kétszer adtunk neki enni, utána szoktattuk át az egyszeri evésre. Táp mellé meg mindenképpen adjatok neki húsos eledelt, ha féltek a házi koszttól, akkor konzervet keressetek mellé, abból is van kifejezetten junior fajta.


Amire nagyon figyeljetek egyébként, az az eledelnek a fehérje mennyisége. Junior tápoknál azért érdemes erre nagyon figyelni, mert túl sok fehérje nem tesz jót neki növekedés szempontjából (ezért van elvileg a hivatalos táblázat, amit említettél), egyrészt a fejlődése sem feltétlenül lesz jó, illetve ritka esetben allergiás reakciót is kiválthat.

Nálunk az utóbbi lépett fel: Acanát, később pedig egyéb premium tápot kapott a kuty kölyökként, és folyamatosan volt valami baja, soványka is volt, amit fehérje allergiaként definiált végül az orvos. A "rosszabb" minőségű pedigree/darling/chappy szintű tápoktól viszont azóta sincs baja - és abból megeheti a nagyobb mennyiséget a kisebb fehérje tartalom miatt. :)

2015. okt. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hovarju ***** válasza:
100%

Szerintem jó súlyban van. Inkább sovány legyen kicsit, mint kövér. Amíg nyúlik és erősödik, nem baj, ha nincs rajta túlsúly. Ráér gyarapodni, ha majd a csontrendszere megerősödik.

Ha nagyon soványnak találjátok lehet egy kicsit emelni az adagján. Az etetési táblázat csak útmutató.

2015. okt. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem német juhászom van, 6 hónaposan 28 kig volt, most másfél éves, 38 kiló. Sokszor megkapom, hogy sovány, de inkább soványabb legyen. Szintén Brit prémium juniorral etetem, de már kezdetektől az előírt adag másfélszeresét kapta, jelenleg meg majdnem kétszeresét. A tájékoztatón lévő adagolás csak tájékoztató jellegű, általában ebből többet kell adni. Szóval ne ragaszkodj az előíráshoz, nézd meg, hogyan fejlődik tőle a kutyád.
2015. okt. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!