Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 10 hetes Amerikai...

Van egy 10 hetes Amerikai staffordshire terrier kutyusom és szeretném tanítgatni de hogyan? és ennyi idősen lehet már? És baj hogy ha harapdálja a kezem vagy csak játékból csinálja?

Figyelt kérdés
És hogy tanítsam meg hogy a ruhákat nehogy szétszedje vagy a papucsot mert egyik rokonomnak is azt csinálja és én nem akarom olyanra nevelni.
2015. okt. 29. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:

1.) szakirodalom és gugli a barátod

2.) minek veszel magadhoz kutyát, ha az alapokkal sem vagy tisztában?

2015. okt. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj, van interneted, vannak könyvek, vannak szakirodalmak, kb 5 percig tart ezt felütni a neten. Ezt nem lehet itt két mondatban leírni. Mondjuk elég merész vagy ha 0 tudással pont egy ilyen makacs, tapasztaltaknak való kutyát kellett beszerezned...


Vagy iratkozz be még ma egy kutyaiskolába vagy nagyon kemény ess neki a könyveknek, olvass el mindent a neten, mert így nagyon nagy bajok lesznek...

2015. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Erről könyveket lehetne írni.

Ha megvan már a 3 oltása, akkor kezdjetek el kutyaoviba járni, majd később suliba. Ott meg fogják tanítani neked, hogyan neveld a kutyádat. Egy amstaff-al az ovi, suli amúgy is erősen javasolt, de ha abszolút nem értesz hozzá, akkor kötelező.

2015. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kiskutyánál legfontosabb a prevenció. Papucsokat, minden olyasmit amit sajnálnál ha megrágna, tedd el, zárd el. Vegyél neki olyan játékot, amit szabadon rághat, ugyanis ez természetes egy kiskutyánál, szüksége van rá. A kezedet is ezért rágja. Ha fáj, jajdulj fel és hagyd ott, ne foglalkozz vele egy ideig, ebből fogja megtanulni, hogy nem lehet durva, mert akkor vége a játéknak. Bármi olyat vesz a szájába, amit nem szabad, lóbáld előtte a rágható játékot, hogy azt izgalmasabbnak találja, és dicsérd meg, amikor elereszti, amit nem szabad.


Egyebekben pedig valóban, menj el egy könyvtárba, és vegyél ki kutyaneveléssel foglalkozó könyveket, olvasd el őket és tanulj belőlük, aztán ha elég idős lesz, keress kutyaovit és iskolát.

2015. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

MIÉRT??? MIÉRT KELL NEKTEK AMSTAFF??


Folyamatosan, NAPONTA tesztek fel százával kérdéseket, amiben konkrétan lejön, hogy megvettétek a SZAPORÍTÓS kutyát piti áron, de fogalmatok sincs, nem hogy a fajtáról de magáról a kutya fajról sem. Nem értem az embereket...menj el iskolába. Jobb esetben talán normális lesz, talán megharap majd titeket, vagy szétmarcangol pár kutyát. Jobb esetben. Rosszabb esetben meg ha kiszökik, vagy elengeded, egy öreg bácsit, vagy akár anyádat, apádat marcangolja szét. Ahogyan egy hasonló kezekben lévő NÉMET JUHÁSZ vagy ROTTWEILER vagy bármilyen más nagyobb fajta is megtenné. Egyáltalán le van fárasztva normálisan? Vagy csak hagyod a kertben díszelegni? Szocializáció fogalmát ismered? Az lenne az első, nem a nevelés.

2015. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és azért kaptam ilyen kutyát mert még mielőtt beteg lettem volna és korházba nem kerültem ilyen kiskutyát akartam mert tudtam hogy ehez sok tőrődés kell és akkor legalább én is kint a szabadban jobban érzem magam és hátha hamarabb meggyógyulok :)
2015. okt. 31. 11:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden kutyának sok törődés kell...
2015. okt. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy beteg vagy, és nem kívánom senkinek, hogy beteg legyen.


De a szüleid (vagy te magad) lehettetek volna annyira felelősök, hogy ha már tartósan beteg vagy, akkor nem ezt a fajtát választjátok, és nem kölyökkutyát.

Nem tudom, hogy milyen betegséged van, de ezeket a kutyákat sokat kell sétáltatni, futtatni, edzeni, tanítani, szocializálni, stb. Egész életedben figyelni kell rájuk, nem olyan, hogy elfekszik magának, oszt van, hanem folyamatosan figyelni kell.

FŐleg ha kan, és kissé dominánsabb..

miért nem vettetek egy menhelyi kutyát, találtatok volna olyat, amelyik mellett kiegyensúlyozottabb lettetek volna, most meg fog gyűlni a bajotok a kutyával, és ti is leadjátok a menhelyen...:( előre látom, bár most úgy is tagadni fogod...:(

2015. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálunk jelen esetben 2 amstaff van az enyém (2 éves) és a barátnőmé ami fél éves. természetesen külön alom teljesen más a viselkedésük de abban egyeznek hogy szintén rágnak napi több óra törődés séta lógás futás és foglalkozást kapnak de ehhez mellé ami épp tetszik nekik megrágcsizzák kapnak labdát gumirágcsálókat de hiába jól neveltek de ehhez ez hozzá társul szerintem hogy ilyenek lehet hogy tényleg előbb utána kellet volna nézned nem bántásképp írtam !
2016. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!