Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az amstaff kutya?

A Kérdés... kérdése:

Milyen az amstaff kutya?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy milyen a kutyám apjának faja.

Az apja nagyon hasonlít az amstaffra csak nem tudom hogy pont olyan e mert magas (kb. 80cm a földtől a füle csúcsáig)és vékony(kb.30-35cm). Amúgy a tűzoltóságtól hoztam és ott csak azt tudták, hogy fajtiszta de, hogy milyen azt nem :D .

Az anyja meg teljesen korcs.



2015. okt. 25. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

A faja az kutya. Ha fajtiszta akkor is kutya, nem félig macska, ló, egér, elefánt.


A fajtája már kérdéses, de valószínű, hogy keverék.

2015. okt. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kép?
2015. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Képet most nem tudok küldeni, esetleg máskor
2015. okt. 25. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

Van baj...előszöris, a fajtiszta szó jelentése, hogy a kutyád minden felmenője kutya. Nincs benne elefánt, tigris, hal, stb. A fajtatiszta pedig azt jelenti, hogy minden felmenő bizonyíthatóan (törzskönyvel) az adott fajtához tartozik.

Alaposan járj utána a kutyatartásnak, ha ennyire alap dolgokkal sem vagy tisztában.

2015. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én most azt kérdeztem, hogy lehetne e aztán, hogy az e nem tudom.
2015. okt. 25. 18:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudni az anyát vagy apát, az alapból keverék. Bármelyik szülő nem rendelkezik törzskönyvvel, illetve a kicsinek sincs (nem oltásikönyv), akkor az is keverék. Hogy ki mit mond, a jó paraszt buta ember, az más..mondhatja hogy júúú fajtatiszta, de valójában FAJTAJELLEGŰ KEVERÉK. Ami azt jelenti, hogy úgy néz ki mint a németjuhász, meg úgy is viselkedik de van benne hiba. Felmenők sem elismertek. Röviden.


Amúgy az amstaff attól függ, hogy hogy van nevelve. Az ingyenélőcigányoknál agresszív, emberrel állattal vad, harapós, gyilkolós. Mert erre tanítják.

A fajtához értők, igazi, tényleges fajtaszeretők, akik nem azért vették, mert a szomszédba is ilyen van, hanem mert végignézték az összes kutyafajtát, leírás, videót, kerestek egy megfelelő tenyészetet, és úgy vették, na az övéké valószínűleg egy tünemény, bájos, kedves, barátságos, minden kutyával normális viszonyú (nem azt mondom, hogy most játékos legyen,de ne kezdeményezzen verekedést), okos, izmos, jámbor, sportos kutya.


Ha van benne amstaff, a legelső dolog, ami mindentől fontosabb, az a SZOCIALIZÁCIÓ. Tehát nagyon gyakran (napi 2 ) vidd kutyák közé, játszanak, ismerkedjenek, bármilyen erős agresszív viselkedést tanusít, kőkeményen tiltani neki, hogy vegye észre, a játék oké, agresszív viselkedésért meg leordítod a fejét. De kölyökkorban azért ne legyél nagyon erős, mert tudod játékközben is moroghatnak stb, de észreveszed, ha már durva szándéka van..

2015. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az enyémnek játék közben semmilyen durva szándéka nem szokott lenni, egyszerűen csak birkóznak.
2015. okt. 25. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!