Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy reagálnátok le, ha...

Ti hogy reagálnátok le, ha egy kétes részeges, kötekedős egyén közelítene felétek, és a kutyátok morogni és ugatni kezdene rá?

Figyelt kérdés
2015. okt. 30. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csendre inteném a kutyát és arrébb mennék.
2015. okt. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De nem tiltanád, mint egy rossz dolgot? Hisz csak jelzett, és mikor szóltál, abbahagyta, úgyhogy nem csinált rosszat.
2015. okt. 30. 19:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva ha kétes alakok jönnek felém,mivel nő vagyok így esténként,most meg pláne hamarabb sötétedik.Így nem bánom ha a kutyám ugat vagy morog. Nem dicsérem meg. De hagyom a dolgot,de elmegyek onnan.
2015. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy vagyok vele, hogy nyilván nem akárkit ugat meg, de ha egy kötekedő alak odajön zaklatni és még dűlöngél is hozzá, akkor hagy morogjon csak a kutyám, hátha attól megtorpan a tag. Ha meg mégsem, akkor szólok a kutyámnak, hogy elég és odébb állunk. Az a lényeg, hogy ha rászólok, abbahagyja, és így szerintem teljesen jól viselkedett. Az lenne a gáz, ha nem hagyná abba.
2015. okt. 30. 20:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem normális valamilyen szinten. Függ sok mindentől, pl hogy a kutya hogy van nevelve, nyilván ha belékódolják a védést,akkor védeni fog, ha olyna helyzetben érzi magát. Megint lehet morcos, ha befogadott, és mondjuk élt már át egy-két rosszat. De az is lehet hogy nem találkozott még részeggel, és kétesnek nézte ő is (ahogyan te is), és meg is érezte a te érzésedet, ezért viselkedett így.

Tilthatod, ha nagyon tombol, de egy két vakkantás, morgás belefér tiltás nélkül is, csak arra kell figyelni, hogy ne legyen ennél több. De ha ilyen van, kicsit legyél távolabb, nehogy bármilyen baj is történjen.

2015. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Óvatosan rádicsérnék, aztán leinteném, lenyugtatnám a kutyámat.


Foglalkozok egy félős, hisztis vizsla szukával, bármilyen embert hajlamos megugatni, körbeugrálni félelemből. Ezt úgy kezelem, hogy megfogom, leültetem az ember mellé, együtt megsimogatjuk a kutyát és ennyi.

Kocsiban tombolást két nap alatt megbeszéltük. De vmelyik este a sötét utcán a kisebbség tolta a bevásárló kocsit hőbörögve, kukázva. Már a kocsiban rákezdett a vizsla, rádicsértem, majd pórázra véve kint folytatta...ott is rádicsértem, majd odébb leültettem, lehiggadt és extra simit kapott

2015. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nálam az autót már a második nap védte, amikor hozzám került. Én annak örültem, mert tudja, hogy a családé a kocsi. Szóval tényleg szitutól függ a dolog, de nekem tetszik is ez a dolog.
2015. okt. 31. 08:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy kutyás barátom mesélte,hogy ismerősével történt meg. Kutya hátul az ülésen feküdt. Meleg volt ablakok lehúzva.Megálltak piros lápánál és egy kéregető benyúlt az ablakon a kutya ráfogott a kezére.De gazdája rászólt abba elengedte. A tag meg elrohant.Pedig megakarta kérdezni,hogy jól van e, vigye e be kórházba. Szerintem többet ő sem nyúlkálgat be a kocsik ablakán :D


Őszintén szólva mai világban bármi megtörténhet,szerencsére a suhancok akik esetleg kötekednének az ugatás,morgás eltántorítja őket. Meg a kisebbség jó része fél a kutyáktól,lehet az egy csivava vagy német juhász. Nekem is szólogattak már be,a kutyám meg pórázról megindult úgy megijedtek,pedig kistestű. 2 kistestűm van. Kapucnis,kalapos embereket utálják.Morognak rájuk,ugatják.Persze le állítom őket. Nappal meg végkép..

Este hagyom hagyj tegyék a dolgukat,de pár ugatás után,csendre intem őket,tovább haladva.

2015. okt. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na ja. Bár vannak itt olyanok, akik szerint még akkor sem lenne szabad harapni a kutyának, ha őt magát akarnák elrabolni. Ez baromság! Én még meg is dícsérném,ha a benyúlkálóra rátámadna, persze csak elrettentés szinten. Nehogy már! Nálunk már besurranó tolvaj is járt. Kutyám meg sarokba szorította! Hát nem fogom letiltani, banyek!
2015. okt. 31. 17:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem megtámadnának én engedném,hogy harapjon is a kutya!


Önvédelem!


Majd hagyom,hogy megerőszakoljanak,megverjenek,megöljenek úgy,hogy a kutyának tiltom,hogy bármit tegyen,szerintem nem reális,bár éles helyzetben,lehet egy kutya sem nézné tétlenül,ahogy gazdáját bántják,szerintem,tiltás ellenére se . De mikor az életemért küzdök,nem fogok a kutyának tiltani semmit.Inkább próbálnám biztatni,hogy harapja meg a mocskot.

2015. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!