Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mekkora az esélye, hogy...

Mekkora az esélye, hogy eredeti az az iPhone, amit a Nyugati közelében egy kétes egyén árult?

Figyelt kérdés
Amikor odamentem, megnéztem, akkor teljesen eredetinek nézett ki, de valami mégse stimmel... 50.000-et kér érte, meg amúgy a grafika is mintha gagyibb lett volna, mint egy rendes okostelefonnál általában. De azért bizonytalanodtam el, mert én amúgy nem ismerem az iPhone-t, sosem volt Apple termékem, és azt sem tudom, mennyire hamisítják.
2014. máj. 17. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
0%
2014. máj. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Remek, ezt így én is rá tudom csípőből vágni. Lennél szíves esetleg elolvasni a zöld mezőt + egy kicsit átgondolni a kérdést, hogy ne a nyilvánvaló választ add?
2014. máj. 17. 10:52
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Ne légy naiv. Láttad hogy gagyi a menüje. De még ha nem is hamis akkor is lopott amit le van vagy lesz tiltva.
2014. máj. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor én is: 0%. Zöldmezős részlet, ami gyanút ad rá: "a grafika is mintha gagyibb lett volna". iPhone klónok (=hamisítványok; és rendkívül sok van belőlük) bár külsőre megtévesztően hasonlítanak az eredetire, rosszabb (kisebb felbontású) kijelzőt használnak, illetve a statikus kezelőfelületet sem mind tudja másolni 1:1.

De őszintén: még ha eredeti is, könnyen lehet, hogy lopott, így jobb esetben csak letiltják pár napon belül, rosszabb esetben kopognak a rendőrök, és orgazdasággal fognak vádolni.

50 ezerért egyébként már jó állapotú, megbízható származású iPhone 4-eket kapni. Nem értem, miért kockáztatna bárki is.

2014. máj. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát, direkt megnéztem, mindenesetre külsőleg minden stimmelt rajta, a logó, a ház, minden eredetinek nézett ki. De pl. a fruit ninja grafikája, ahogy mutatta, meg a kamera is sokkal gyengébbnek tűnt.


Egyébként ilyen esetekben van valami tuti módszer, amivel meg lehet állapítani a hamisságot?

2014. máj. 17. 12:11
 6/10 bp1985 ***** válasza:
Lehet az eredeti, max letiltják.
2014. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogyan tiltják le? Pl. ha megvettem volna és beletennék egy SIM-kártyát, mi történne?
2014. máj. 17. 13:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Mondom, jobban sikerült klónok külsőleg megtéveszthetetlenek az eredetitől. Kijelző, kamera és ami benne van, az viszont már rosszabb, mivel azt költségesebb lenne imitálni.

Ha megvetted volna, és letiltják, azt veszed észre, hogy nem tudsz telefonálni, mert nincs a hálózaton a telefon - és soha többet nem is lesz.

2014. máj. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szolgáltató letiltja a telefon imei számát és egyik hálózatban se tudod használni.
2014. máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50% hogy igazi, látatlanban nehéz megmondani, bár a leírásod alapján valószínűleg nem igazi. De ha nem valami ócska klónt akartak rád sózni, akkor 100%, hogy lopott, amit úgyis letiltanak. Nem tudom, hogy vagy vele, de én sajnálnék 50ezret kidobni az ablakon egy használhatatlan készülékre. Vagy vedd meg rendes helyen, vagy ne akarj ájfónt.
2014. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!