Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden családi házas övezetben...

Minden családi házas övezetben szabadonengedik a kutyákat este? Néha nappal is?

Figyelt kérdés
Én nagyon félek tőlük, és nem értem,hogy miért engedik el őket!?!?
2010. márc. 18. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2010. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez falun divat még mindig. :( De egy olyan ember, aki felelősséget érez mind a kutyája, mind a környezete iránt, az nem tesz ilyet, be kellene látniuk az embereknek, hogy ez a kutyára és a többi emberre is veszélyes lehet!
2010. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
múltkor az egy éves lánykámmal sétáltam, és elengedtek egy nagytestű kutyát,ami egyből felénk vette a futást. felháborító.
2010. márc. 18. 14:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

NEM ÉS NEM ÉS NEM!:)

Ez csak falun szokás, ez nekik a kutyasétáltatás. Akinek nem inge, ne vegye magára.

2010. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, hol laksz, de nálunk nem divat, igaz, errefelé kerítés is van a házakon, ahol kutya van, ott legalábbis biztosan.
2010. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
FALUN SEM SZOKÁS!
2010. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Falun nőttem fel, de ilyet soha, senki nem csinált. A környező településeken sem. Még csak nem is hallottam ilyenről. Ez nálatok valami egyedi népszokás lehet.


Beszélj a tulajokkal, illetve jelentsd az esetet a helyi jegyzőnek. A kutya gazdájának teljes felelősséget kell vállalnia a kutyája minden tettéért, ráadásul nem engedheti el a kutyát felügyelet nélkül. Sőt, idéntől nála kell legyen az oltási könyv is, valahányszor a kutyával közterületre lép.

2010. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabadna szabadon engedni!


Habár, nálunk a kutyafuttató a város szélén van, közel a családi házakhoz, tehát akár családi házas övezetnek is lehetne mondani. Nekünk is nagytestű kutyánk van, ott szabadon szoktuk engedni, de ha idejében észrevesszük, hogy jön valaki szembe (főleg gyerekkel), akkor azért pórázra vesszük a kutyát. Ettől függetlenül sokszor megkaptuk, hogy "minek kell szabadon engedni". A nem kutyások általában nem tudják, hogy az kijelölt kutyafuttató, ezért én magamnál tartom a kinyomtatott önkormányzati rendeletet, hogy meg tudjam mutatni, ha valaki nem hinné el.


Az meg egy másik dolog, hogy azon a környéken is gyakran előfordulnak önsétáltató kutyák is, akik a környező házakból járnk ki, sokszor a gazdájuk tudtával. :( Na ezt sem szabadna.

2010. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi falun lakunk és nem engedik el.
2010. márc. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyvárosban lakok, de itt ki szokták engedni páran este, vagy amikor dolgoznak a ház előtt, a kutya meg had menjen. De ilyet jó gazda nem tesz, a többinek meg mondhatod, úgysem fogja érdekelni. :(
2010. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!