Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanításrol mit gondoltok?

Nagyné Krisztián kérdése:

Ivartalanításrol mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem szeretnem a kutyámat ilyennek alávetni . De megbolondul ha lány kutya közelében van , képes meg harapni ha el akarom onnan ot hozni. Imádom . A mindenem . Az orvos azt mondta neki tennék a legjobbat ezzel . Nem tudom , olyan nagy tortúrának tűnik ( csivava) féltem ot nagyon . De olyan kellemetlen az is h vendégségben vagyunk es jövünk haza neki nem h könyörögni nem lehet hanem ruhával kell megfogom úgy megbolondul .
2015. nov. 2. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosnak igaza van.

Emellett nevelni sem ártana, mert attől még, hogy ott szuka kutya is, nem kellene teljesen begőzölnie. Megharapnia pedig végképp nem volna szabad neki.

2015. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nevelt kutya , szót fogad , hihetetlenül okos , egyedül ez az amivel nem tudunk mt kezdeni . Mintha nem o lenne . Egyebkent mindig hallgat ránk es szót fogad .
2015. nov. 2. 13:14
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyebkent koszi :)
2015. nov. 2. 13:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Kanoknál nem bonyolult ez a művelet.


Egy szukánál már másabb ott 2 hét gyógyulási idő van és stb. Vidd el jobb lesz neki is neked is. Viszont pár hónap múlva fognak ki ürülni a hormonok a szervezetből szóval addig még csinálhatja ezeket.Persze emellett fegyelmezd,szólj rá,bökd oldalba érezze,nem tetszik neked,hogy így viselkedik.


Nem tudom mennyi idős a kutyád,de viszont egy ismerősöm a kanját ivartalanította 4-5 évesen,ugyan úgy érdeklik a szukák mikor tüzelnek,meg is akarja őket toszni,de hát golyótlan. Szóval igazából minél hamarabb kell annál jobb.Ha fiatalabb mikor ivartalanítva van nincs ez.

2015. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj amúgy, az ivartalanítás egy kankutyusnál tök egyszerű rutinműtét, és neki is jobb lesz utána.
2015. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez egy oylan egyszerű rutinműtét, mint embereknél a mandulaműtét. Ezzel tennéd a legjobbat a kutyádnak, hidd el!
2015. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszonom Mindenkinek ! Csak ugx féltem ! De sztem ez lesz bármennyire is nehéz lesz . egyebkent 2 éves :) nagyon szeretetremelto kiskutya , csak ilyenkor vannak elég nagy problémák . Koszonom

A válaszokat

2015. nov. 2. 14:07
 8/10 anonim ***** válasza:

nem lesz baj, kannál prosztatarákot, szukánál emlő/méhdaganatot lehet kizárni az ivartalanítással. Sokkal nyugodtabb is lehet, bár ez inkább egyedfüggő, de az a lényeg, hogy a hormonok már nem fogják zaklatni, akár szuka akár kan :) Emellett az álvemhességet is ki lehet zárni ha szuka kutya.


Egy gyors altatás, félórás műtét kb. és kész is.

2015. nov. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, én egy 7 éves ex-Illatos (szó mi szó, ráférne a fürdés.:D) kan kutya gazdája vagyok. Múlt hét hétfőn lett ivartalanítva, pénteken megy varratszedésre.

Ha nem lenne rajta gallér, nem is tudná mi történt, hamar túl lett rajta.


Nem nagy durranás, kb 20 perces maga a műtét. És nem csak a szukák miatt tennél jót vele, megelőzöd vele a prosztatagyulladást, többek között. Azért mondom ezt a betegséget, mert az én kutyámat is ezzel hoztam ki az Illatosról, hidd el, az nagyobb tortúra.

2015. nov. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a válaszokat ! Raszanom magam !! megbeszéltem az itthoniakkal is .
2015. nov. 2. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!