Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az ivartalanítás...

Mit gondoltok az ivartalanításról? Milyen változás éri a kutyákat?

Figyelt kérdés
6 hónapos kan labim van. Gondoltam arra h ivartalanítani kéne, de mivel jár ez? Mikben változik meg? Ivartalanítás után a fájdalmát mivel lehet csillapítani?
2010. nov. 3. 13:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a cikket és ha kérdésed marad még akkor tedd fel.

A fájdalom csillapításra szerintem nem nagyon lesz szükség. Nálunk sem a szuka, sem a kannál nem volt szükséges. A kan már másnap, a szuka rákövetkező nap már labdázni és futni akart. De ha azt látod rajta h nagyon fáj neki - ami egy kannál nem valószínű -, akkor csak azt amit az orvos ad vagy mond!!


[link]

2010. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
8%

Aki szereti a kutyáját az az ivartalanitást mint megoldást nem tarthatja jónak!!Annak kéne legalább egyik heréjét kivenni és akkor kiváncsi lennék hogy a kutyáját kitenné ennek a fizikai és szellemi traumának!!

Aki meg nem szereti annak minek kutya??

2010. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
12%
Még az előzőhöz -főleg egy labradort akit mindenre meglehet tanitani és olyan érzékeny lelkivilága van mint némely ostoba embernek nincs!!!
2010. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Milyen szellemi trauma? hol élsz te, egy kutyáról beszélsz, azt se tudja mi az a here! Hol érdekli, hogy van-e vagy nincs? Csak jobb lesz neki, mert majd nem rákosodik el idősebb korára, meg nem akar majd dugni menni. Aki szereti a kutyáját kiherélteti, hogy ne legyen beteg, meg ne szökjön el/akassza fel magát a kerítésre nagy dughatnékjában.


A fizikai trauma amiről beszélsz az meg semmi, szinte ahogy kitisztul az altatásból olyan, mint előtte. Semmi baja sem lesz, a kutyának is meg a gazdának is csak jobb.

2010. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Vajon azokat a nem kívánt szaporulatokat, amik falhoz csapva, vagy élve elásva végzik, nem sajnálod?

Egy kutya nem ember, ideje lenne ezt felfogni. Ő nem fogja a golyóit siratni, és nem fogja a további életét emiatt "félkutyaként" leélni.

Az ivartalanítás nem csak az emberek érdekei/igényei miatt fontos, hanem a kutya miatt is.

2010. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Milyen fizikai és szellemi traumáról beszélsz?

Egy kutya - akármilyen értelmes és intelligens - nem gondolkodik olyan összetetten mint egy ember. Az h nincs heréje vagy méhe nem érdekli, mert nem is tud róla. Viszont az általa termelt hormonmennyiség ami tüzeléskor vagy más kanokkal való konfrontálódáskor elönti az agyukat, megszűnik. Sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb élete lesz tőle mind neki, mind a gazdának. Nem is beszélve a betegségek megelőzéséről. A mai világban meg már inkább felelőtlenség nem ivartalanítani.

De kívánom mindenkinek aki az ivartalanítás ellen van ilyen-olyan indokkal, h a kutyája kapjon méhgyulladást, prosztatadaganatot stb. idős korában...akkor majd megtudja mire is jó az ivartalanítás. Egy beteg kutyát sokkal nagyobb kockázat műteni mint egy fiatal, egészségeset! Nem utolsó szempont, szerintem. Pont azért mert szeretem a kutyámat.

2010. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"főleg egy labradort akit mindenre meglehet tanitani és olyan érzékeny lelkivilága van mint némely ostoba embernek nincs!"


Abban van xcsak igazad h egy labradornak milyen gyönyörű lelkivilága van. Nekem is az van. :o) Ivartalanítva. És köszöni, imád így élni. Szerintem meg is zakkanna, ha minden tüzelésnél (és már előtte egy kicsivel és utána még hetekig) másznának rá a kanok. Így is épp elég az a néhány aki még mindig bepróbálkozik. Úgy elhajtja őket, h öröm nézni :o) De látom rajta h ez a néhány is idegesíti. Így a több 10-100 az őrületbe kergetné.

Tehát ő nagyon köszöni, jól van így ivartalanítva az érzékeny kis lelkivilágával együtt! ;o)

2010. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nekem ivartalanított kanom van. Végig néztem a műtétet, egyáltalán nem volt vészes, pedig nála a hasüreget is nyitni kellett, mert rejtettherés volt, de ahogy a herezacskóban levő herét kikapták, az semmi.


Aki szereti a kutyáját, az nem teszi ki annak, hogy egész életében hajtsák a hormonok, de ne tehesse meg, amit az ösztöneit diktálnak. Aki szereti a kutyáját, az nem szeretné idő előtt elveszíteni here- vagy prosztatarák miatt.


És aki szereti a kutyákat, az megelőzi a szaporulatot, mert nem kell több kutya az utcára.


Kérdező, az én kutyám némiképp talán nyugisabb lett, de ezt inkább annak tudom be, hogy benőtt a feje lágya, időközben felnőtt. Semmilyen egyéb viselkedésváltozást nem láttam rajta.


A harmadik napon már pont olyan volt, mintha misem történt volna.


Vannak kutyák, akiknél a mellékvese is termer férfi nemi hormont, így ott tényleg semmi nem változik.


Az egyetlen hátránya, hogy a többi kutya nagyon szereti szaglászni, és ez sok kutyát, pláne a dominánsabbakat zavarja.

2010. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

13:35

Tudod,valamikor muszáj. Az én kutyámnak gennyes méhgyulladása volt, meghalt volna ha nem veszik ki az egész cuccost odabentről. Egyébként kérdező, nem lesz semmi baj a kutyádnak. Kan kutyánál még gyorsabban gyógyul,mert nem kell felvágni az egész hasát. Az én kutyám nem szenvedett, legalább is látványosan nem, pedig tacsim van,az aztán tud szenvedni ha úgy van. Viselkedésében nem vettem rajta észre különösebben semmit. Egyébként te miiért akarod ivartalaníttatni? Kan kutyus, ő nem fialna neked oda. Ha nem muszáj,azért én sem ajánlanám, nem természetes. De ellene sem vagyok.

22/L

2010. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
13.53 ahogy a kutya él rég nem "természetes" ezért hülyeség erre hivatkozni, hogy nem természetes ivartalanítani.
2010. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!