Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztriába ki lehet vinni egy...

Ausztriába ki lehet vinni egy bull típusú kutyát?

Figyelt kérdés

Ha nekem van egy befogadott kutyám, erősen amstaff ("pitbull") típusú, és tegyük fel, hogy nem igazán kompatibilis a kutyákkal, és emberekkel (inkább férfiakkal) is válogató, előéletéből adódóan, de ivartalanított, sétáltatáskor szájkosár/póráz lenne rajta, nappal pedig szobakennelben lenne, akkor engedélyezik?


(természetesen megírnám a szállásadónak is ezeket..)

Pár órácskát lennénk tőle távol, egyébként nem rongál, engedelmes, és addigra még engedelmesebb lenne (akár még a vizsgát is lerakná). Szobakennelben lenne egyébként, mikor mi távol vagyunk, és a kocsiban is.


Mik a tapasztalatok, mennyire engedékenyek ilyen esetben a szállásadók?

(ismerem, és tudom, hogy sokkal jobb lenne neki velünk, mintha beadnánk egy panzióba..voltunk már máskor is idegen helyen, teljesen normálisan viselkedett. Csak a természetét kell még kialakítani:D



#Ausztria #Staffordshire Terrier #bull típusú kutya
2015. nov. 7. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben van útlevele és megvannak az oltásai, pórázon tartod és szájkosár lesz rajta, szerintem nincs akadálya. A szobakennel is mindenképp jó ötlet. Igazából a szállásadó jóindulatán múlik minden, de ha én lennék a szállásadó, ezekkel a feltételekkel beengednélek benneteket. :)

Én már többször is voltam az amstaffommal Ausztriában, igaz nem napokig, csak 1-1 délutánt. Mindig pozitív tapasztalattal távoztam, boltokba is simán beengedték (nyilván élelmiszerboltba nem :) ), és nagyon sokan odajöttek, hogy megsimogathatják-e.

2015. nov. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Maxitabi ***** válasza:

Attól függ,hogy 1-melyik tartomány, 2 az önkormányzat (Gemeinde), 3-a lakás kiadója(tulaj)-Mietvertrag- mit mond!!

[link]

Szóval nem olyan egyszerű, mivel listázott fajta keveréke, Kampfhund-nak számít

2015. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!