Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaposváriak! Kutyát buszon vinni?

Kaposváriak! Kutyát buszon vinni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy kis termetű csivava kutyám. Tudom, hogy menetjegy+szájkosár, de kistermetű kutyára is kell szájkosár? Köszi a válaszokat! :)

2015. nov. 6. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy szájkosár, vagy zárt szállító táska kell.
2015. nov. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. nov. 6. 09:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen kell. nem méretre van szabva a korlátozás hanem állatra
2015. nov. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ment a zöld kéz! :)
2015. nov. 6. 09:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi szoktunk buszon kutyát szállítani, bár Sopron környékén, de a szabályok minden buszra vonatkoznak. Nekünk az a textil szíj van a kutyának, nem tudom minek hívják pontosan. Olyan benne mint egy kacsacsőrű emlős :D

Aztán mikor felszálltunk a buszra és leültünk le is vesszük, mert ki nem állhatja.

Ha van szállítódobozod akkor viszont felesleges a szájkosár.

2015. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Nincs se szájkosár, se szállítódoboz, de inkább szállítódobozt szerzek be. Egy ismersömnek volt szájkosara, kölcsönkértem, de nagyon nem bírta :)
2015. nov. 6. 10:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy csivavának praktikus is a doboz, mi a 8 kilóját a kutyusnak már nehezebben cipelnénk fél kézben, dobozban :D Így is két ember kell a buszhoz, egy aki a kutyát viszi, meg egy aki minden mást xD
2015. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. nov. 6. 11:21
 9/9 anonim ***** válasza:

nemtudom aktuális e még, de ha boxban viszed nem kell neki jegy ELVILEG! Mert ugye a szabályzat úgy veszi mint 1tyúkot pl ami poggyász.

sajnos elég változó mikor engedik fel és hogyan, ha öregebb f szkalapot fogsz ki mint mi , akkor beleköt mindenbe.


többször utaztam többféle kutyával eddigi negatív élmények:

-kölyök szopós kutya fonott kosárban kistakaróban szundikálva:

Vegyek neki jegyet addig oké, jött pont az ellenőr, kérdezi hol az oltási könyv, meg a szájkosár...ó mondom egy olyan kicsi akinek foga sincs majd pont szétmarcangol valakit a kiskosárból, miközben úgy horkolt mint a bunda,erre a barom azt mondja a horkolásra hogy MEGMOROGTA!


-hosszúszőrű palotapincsi keverék, elég nagy darab + még túlsúlyos is volt ,jó 15kg körüli. Jegy véve, pórázon, hámmal, mivel annyira rövid orra semmilyen szájkosár nem ment rá, pedig egész várost végigjártam érte, ezért nem raktam rá.

Azt mondja nem ülhet a földön a kutya mert összekoszolja, nem ülhet az ülésre mert összeszőrözi...

Vegyem az ölembe..mivel ezeken a vacak buszokon csak kettes ülés van odaültem, ölembe vettem mert mást nemtudtam csinálni, jön egy öreglány leakar ülni azt mondja rakjam le a földre azt a dögöt mert minek van az ülemben ez busz nem állatkert...ezt megkaptam.


kistestű 2kg körüli kutyus boxban rajtam hámmal, ha leszállunk tudjunk sétálni, ugye ilyenkor nem kell jegy mégis vetetni akart.Meg hol a szájkosár...pedig boxban az sem kell.


szóval nah..nem értem miért néznek úgy a kutyákra mintha űrlények vagy leprások lennének..pedig sok büdös embernél még tisztábbak is.

2016. febr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!