Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tavaly vittük el a kutyámat...

Tavaly vittük el a kutyámat veszettség elleni oltásra! A kombináltat mondták hogy 2hét múlva kapja meg de elfelejtettem mert azt hittem hogyazt is megkapta és most vettem észre a könyvében. Ha elviszem most a kombinált oltásra akkor kettőt fog kapni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Mivel a kombinált nem kötelező oltás. De, ha a veszettségit nem kapná meg, abból is csak egyet adhatna utána. Vagy attól függ, hogy 2 fajta kombinált van, és a 2 különbözőre értetted, hogy egyszerre adja-e be? Az lehetséges.
2010. márc. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt tudomhogynem kötelező csak be szoktam neki adatni.De haaztnem adatnám be neki nem lenne semmi baja?csak a veszettsé ellenit kapná az elég lenne+féregtelenités
2010. márc. 19. 08:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt nem lehet tudni, hogy lenne-e valami baja ha nem adatod be. Vagy igen, vagy nem. Nagyon sok kutya él szerte az országban, akik nem kapnak kombináltat, és nincs semmi bajuk, de az is előfordul, hogy tényleg megbetegszenek. Egy biztos: ha a Te kutyádnak beadatod, akkor ő bizosan nem fog megbetegedni azokban a betegségekben, amelyek ellen véd.


Én az enyémnek beadatom.

2010. márc. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:
Nem fog kettőt kapni, bármikor elviheted. Az első oltási sorozat után a kombinált nincs időhöz kötve.
2010. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első két veszettség oltásakor nem lehet mást beadni, ezért kell 2 hét múlva a kombináltat. Egy éves korig ez nagyon ajánlott, hogy meglegyen. Utána, az éves veszettséggel már együtt beadható a kombinált. Ha tavaly kimaradt, akkor vidd el egy kombináltra most. Pontosan mikor kapta a veszettség ellenit? Arra egy évre rá kell vinni megint. Ha előbb kapja meg, akkor sem lesz baj, és legközelebb már beadható a kettő egyszerre.
2010. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2009 ápr15 én kapta a veszettség ellenit,sok ismerősöm mondja hogy ők nem adatják be a kombináltat csak a veszettség ellenit.mert amásikra nem nagyon van pénzük meg itt a féregtelenités 10 kg felett 116ft/kg
2010. márc. 19. 12:28
 7/9 Akiteki ***** válasza:

A kombinált oltás beadatása mindenkinek szíve joga. Ha vállalja a kockázatot, hogy a kutya elkap valami betegséget és elpusztul, akkor hagy spóroljon.

A féreghajtó tabletta nem kilónként, hanem 10 kilónként kerül ennyibe. Nem hiszem, hogy minden kutyát lemázsálna és a 30 kilósnak 2500 ft-ért adna két tablettát. Valamit félreérthettél. És meg lehet venni gyógyszertárban is.

2010. márc. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor most adasd be mindkettőt, ne kockáztass, ezen nem kéne spórolni. A féreghajtó 10 kilónként kerül kb. 100 forintba, és 10 nap után kell ismételni. Én 28 kilós kutyámnak ez 600 forint lenne, de a veszettség oltáskor ingyen adták. Amúgy sem egy nagy összeg.
2010. márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. márc. 20. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!