Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta pitbullt hol tudok...

Fajtiszta pitbullt hol tudok venni magyorországon? Ha lehet kiskönyvel

Figyelt kérdés

2015. nov. 8. 12:01
 1/8 anonim válasza:
10%
Mindegyik pitbull fajtiszta. Szerintem te fajTA tisztara gondolsz:))
2015. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Minek az neked, talán biztonségi őr vagy? Vagy illegális kutyaviadalokon akarsz sok pénzt keresni? Ezek a kutyák jól nevelve nem vadállatok! Van egy keverékem, nagy a szeretetigénye, játszik és őrzi a házat.
2015. nov. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bollocks ***** válasza:
70%
Az összes menhely tele van fajtiszta pitbullokkal.
2015. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyira imádom, hogy minden pitbullos/amstaffos kérdéshez odaokádja valami idióta, hogy milyen békés lények, és mekkora szeretetigényük van, akár kérdezte valaki, akár nem :DD Neked viadalra kellett, te majom? Akkor másról miért tételezed fel?
2015. nov. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2. Neked ki mondta hogy vadállatot akarok nem tudom honnan vetted ezt a hülyeséhet meg mi közöd van ahhoz hogy minek kell egyszerüen ők tetszenek ha nem tudsz válaszolni a kérdésre akkor mi a gyásznak írsz?
2015. nov. 8. 13:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"ha nem tudsz válaszolni a kérdésre akkor mi a gyásznak írsz?"

Mielőtt megkérdezed tőlem is: mert hátha segít valamicskét.


Szóval akkor vegyük át még egyszer:

faj = ló, macska, szarvasmarha, kutya stb.

fajta = mudi, német juhászeb, maine coon, holstein-fríz stb.

Ami nem fajtatiszta, az pl. az öszvér (ló x szamár), tiglon (tigris x oroszlán), papagájsügér (kibogozhatatlan eredetű) stb.

Tehát:

amit te szeretnél az egy fajTAtiszta kutya.

Ráadásul: amerikai pitbull terrier. (Sajnos sokan nem tudják, hogy ez a fajta teljes neve és mindent megvesznek, amit pitbullként hirdetnek.)


Fajtatisztának számít az olyan kutya, aminek van származási lapja, amit a köznyelvben törzskönyvnek hívnak. Ez NEM összetévesztendő az oltási könyvvel. A származási lap nem csak azért fontos, mert igazolja a kutya felmenőit, hanem mert kiadása egyéb feltételekhez is kötött: szűrések örökletes betegségekre, tenyészszemle, kiállítási eredmények, esetenként munkavizsga - hogy a kutya egészséges legyen és tényleg úgy nézzen ki és úgy viselkedjen, ahogy a fajtájának illik.


Ezeket a származási lapokat egy, a kutyákat regisztráló szervezet állítja ki. Magyarországon FCI (Fédération Cynologique Internationale - Nemzetközi Kinológiai Szövetség) törzskönyvet kapnak a kutyák.

Az egész "pitbull Magyarországon" probléma ott kezdődik, hogy az FCI nem hajlandó az amerikai pitbull terriert fajtának elismerni és törzskönyvezni. Így csak messze-külföldről lehet törzskönyveztetni: UKC (Egyesült Királyság), AKC (U.S.A), ADBA (U.S.A.)...


Szóval ha konkrét helyet nem is tudtam mondani, remélem legalább azzal segítettem, hogy tudd, mit keress, ha tényleg pitbullt szeretnél kapni a pénzedért.

Ha meg nem lényeg a "fajtiszta" meg a "kiskönyv" akkor halássz ki egy cuki bull-típusú keveréket valamelyik menhelyről vagy gyepiről, az is annyira lesz "fajtiszta", mint amit a szaporítótól, papírok nélkül megvennél ;)

2015. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha neked TÉNYLEG FAJTATISZTA AMERIKAI PIT BULL TERRIER kell, akkor tudnod KELL, hogy Magyarországon milyen tenyésztők vannak. Jófogáson sok hirdetés van keverékkel, pitbull néven, de ha jót akarsz azokat nem választod. Mellesleg többe kerülnek, mint a legtöbb fajta, mivel itthon nehezebb a tenyésztése, mert nincs annyi, mint mondjuk egy német juhászból.. Szóval TÖBB SZÁZEZER Ft-ba kerül. Aki pedig eldönti hogy márpedig APBT-re költi sok pénzét, az alaposan utána jár a dolgoknak, és TUTI, hogy nem gyakorin fogja megkérdezni:D
2015. nov. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utánna néztem máshol is de magyarországon nem találtam. Köszönöm a vélaszokat :)
2015. nov. 9. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!