Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez a pattanásszerű...

Mi lehet ez a pattanásszerű kiütés a kutyán?

Figyelt kérdés
A yorkim nyakán megjelent 2 pattanásszerű kiütés, a közepe gennyes. Mitől lehet ez? Az étrende nem változott. Nemrég találtam benne bolhákat, neostomosan-nal fürdettem, de azután is találtam benne 1-2-t napokkal később sajnos. Lehet a bolhacsipes miatt? Nem tudom hol szedhette össze, holnap után tudom állarorvoshoz vinni de nagyon aggódom!
2015. nov. 8. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak kivakarta a bolhák miatt. Egyébként ha gyakrabban fürösztöd, akkor kevesebb lesz a bolha, mert megfulladnak a vízben. Ha lefekteted a kutyát, hogy ellepje a víz a hátát, akkor a bolhák feljönnek a víz felszínére. Nem is kell semmiféle sampon vagy hasonló a vízbe, mert a kutyák bőre nagyon érzékeny.
2015. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet allergiás reakció bolhacsípésre, de egy bőrgyulladás is, ha nyalogatott magán sebet például, szét tud terjedni. Ne nyomkodd ki őket, ha kap rá gyógyszert vagy injekciót, maguktól leszáradnak.
2015. nov. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!