Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtátok van, mi...

Gom kérdése:

Milyen kutyafajtátok van, mi a véleményetek, tapasztalatotok a fajtáról?

Figyelt kérdés

2015. nov. 9. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 2 beagleöm van.Mindkettő szuka,az egyik 7 éves,a másik 8 hónapos.Hihetelenül barátsàgosak,de azért nagyon más a személységük:D

A kicsi nagyon játèkos,a nagy rá sem néz a játékokra.

A kisebbiknek hatalmas a mozgásigénye,az idősebb hamarabb elfárad(mondjuk ez magától értetődő)

Imádjàk a hasukat,ezért hajlamosak az elhízásra.

Sajnos vannak olyan tévhitek,hogy a beagle buta,és makacs.Az igaz,hogy mennek a szagok után,szóval mi sem engedjük el őket a pórázról,de mindent gyorsan,könnyen megtanulnak.

Nagyon szeretem ezt fajtát,talàn annyi negatívumot tudok róla elmondani,hogy ha fontos a kert,akkor nagyon le kell fárasztani az ebet,különben tele lesz gödrökkel a kert.

És ha azt akarod,hogy őrizze a portát,akkor ne beaglet válassz :D

2015. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Cukik lehetnek a beagleid!
2015. nov. 9. 19:02
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Nekem egy Amerikai Staffordshier Terierem van Zira, 2 éves.

Rendkívül okos,értelmes és könnyen tanuló fajta.

Van egy 1 éves lányom és imádják egymást ,a lovammal is jól kijön!

Nagyou ugrik és mozgékony kutya. Rendszeressen edzem,futtatom.

Szerintem remek társ és nem egy vérengző vadállat ahogy sokan beálitják. Megfelelő neveléssel és szoktatással idegenekkel éstmás kutyákkal,állatokkal is jól kijön!

Eredeti tenyésztési célja " dajkakutya " védelmező és kedves a gyerekekkel szemben. Ugyhogy gyerek mellé is ajánlóm.

2015. nov. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
7db amerikai pit bull terrier.. a legcsodálatosabb fajta.
2015. nov. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Egy belga juhászom és egy shih tzu keverékem van.

A belgát egyszerűen imádom. Saját pénzből,csak én gondozom,csak nekem fogad szót teljesen és csak bennem bízik 100%-osan. 1 éves,bőven 90 centi fölött ugrik és ilyen intelligens kutyát még nem láttam.

A mix egy elképsztő nagy figura. Röfög,horkol,böfög szóval napokat lehet rajta röhögni . Vele is ugrok,bár értelemszerűen nem nagyot (50 cm). Annak ellenére hogy három lábbal él csak ,hihetetlen mozgásigénye és sebessége van. Kicsit bamba szegényem,de hát ez van. :)

Mindkettőjüket teljes szívemből imádom.

2015. nov. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Pit bull, 6 éves. Nagyon imádnivaló. Kicsit önfejű, de nagyon ragaszkodó.

És nagyon fázós... :-)

2015. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Csivava. Kicsi testbe zárt nagy kutya, óriási arca van. Nagyon gyorsan tanul, de nem lehet ugráltatni, hogy adj 5x pacsit aztán 6x ülj le. Igaz kis királyfi jellem, azt csinálja amihez épp kedve van. Finnyás. nagyon bújós, kedves kutya, de elég makacs tud lenni. Ha rászólok valamiért képes megsértődni. Imádom, nagyon jófej kutya.


Aztán van egy bullterrier-tacskó(?) keverékem. Na ez még makacsabb. Az a tipikus uralkodó típus, ha nem vagyok vele nagyon szigorú rögtön elpimaszodik és feszegeti a határokat. Pl. csengetnek, ő ugat. Szólok, hogy csend legyen, néz rám és ugat tovább. Oldalba bököm, hogy most már tényleg csend legyen, elhallgat, figyel. Megfordulok, vakkant egyet vagy csakazértis ugat még kettőt pedig jól tudja, mit jelent a csend legyen :D Kutyák között ugyanez. Jelzem neki, hogy ne csesztesse a nála 3x nagyobb kant erre mikor nem figyelek odasurran és le akarja dominálni, egyet lépek feléjük az enyém azonnal tovább sunnyog, mintha máshova igyekezett volna. Sétánál is. Tudja,hogy mellettem vagy mögöttem kell jönnie de sunyi módon időről időre megpróbál előre totyogni, mondom "hééé" és rögtön visszaigazodik. Emellett nagyon nagy mozgásigénye van. Nagyon tanulékony, szívesen dolgozik, ha megvan a motiváció baromira összpontosít. Igazi kis energiavámpír, néha el kellett számolnom magamban tízig, hogy ne rúgjam idegből fenékbe, olyan húzásai voltak. De nagyon jól dolgoztatható kutya csak nagyon határozottan kell bánni vele.

2015. nov. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszike mindenkinek.
2015. nov. 10. 16:47
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy 5 éves bull típusú keverék kan, eredetileg cane corso tenyészeteket kerestem, de megláttam egy menhelyes hirdetésben a pici, szomorú gombszemeivel, bénán álló laska füleivel, tigriscsíkos bundájával, akkor fél éves lehetett... szóval letettem a cane corsóról és elhoztuk őt. Nagyon nyugodt, fegyelmezett, bújós kutya, de kicsit félős és idegenekkel bizalmatlan, szukákkal és kölykökkel barátságos, dominánsabb kanokkal azért összeakaszkodna, de még a kisebb állatokkal is barátságos, mellette van még két kacsám, a kacsákban több "agresszió", területvédő magatartás fedezhető fel, mint a kutyámban, a kerti tó közelébe nem megy a kutya, különben a kacsák támadóállásban várják. Néha játéknak fogja fel, és durván tud játszani, így le kell állítani. Trükköket nem lehet neki tanítani, szerintem tisztában van vele, hogy semmi értelme, szívesebben fut pár km-t bicikli mellett, majd úszik egyet. Labdázásra is csak ritkán lehet rávenni.

A másik kutya (őt nem tekintem a sajátomnak) egy idősebb tacskó keverék, igazi makacs tacskó, képes mindent felforgatni egy 3 centis békáért az udvaron, tehát nem kertbarát kutya. Éles ellentéte a bullnak, imádja a labdákat, botokat, kesztyűt, vászondarabokat, virágcserepekkel zsonglőrködni is tud, nagyon jól motiválható kajával trükkök tanulására, de csakis úgy csinálja meg, ha kap érte valamit. Eleinte le akarta vadászni a kacsákat, de sikerült neki is hozzászoknia, hogy ők is családtagok, nem bánthatja őket. Kisebb állatokat levadássza, más kutyákkal nem igazán törődik akkor sem, ha a saját területére hozunk be idegen kutyát. Míg a bull már rég körbeszaglászta, nyalta az új kutyát, ő még mindig a vakondtúrásokkal van elfoglalva. Idegenekkel egyáltalán nem barátságos, nagy hangú házőrző, de feleslegesen nem ugat, ahogyan a nagyobb kutya sem. Mindkettőnek megvannak a maga jó és rossz tulajdonságai, de hát tökéletes kutya nincs. :D

2015. dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy labradorom és egy sharpeiem van. Mindkettő szuka. A shar pei kemény dió, mert egy makacs fajta. Nem ajánlott kezdő kutyának, ha nincs tapasztalatod az idomításban. Kissé agresszív a természete, ha nincs kezdettől összeszoktatva az állatokkal, és csak más shar peiekkel barátkozik a szoktatott barátokon kívül. Elég igénytelen, de nem szokta szeretni a fajta a vizet. Nyáron figyelni kell a fülére, mert szeretik a szúnyogok és legyek enni/megköpni. Szintúgy a labinak is. A shar peinek kicsi a mozgásigénye, állandóan éber, hajlik az egygazdásságra. Hajlamos elég sok betegségre.

A labi is elég igénytelen. Szereti magát megtisztogatni. Mindenkivel barátságos, állat vagy ember, nekik mindegy. Szereti a vizet a fajta, hatalmas a mozgásigénye, 40 perc folyamatos futás után kezd kimerülni. Nem egygazdás kutya. Rossz házőrző a shar peiekkel ellenben. Könnyű idomítani. Imádják, ha gyomrozzák, konkrétan a labim inkább engem gyomroz :) , nagyon játékosan, lételemük a társaságban való játék. Tehát kell mellé társ, ha nem tudsz neki legalább napi 2 és fél órát szentelni.

Nekem ennyi velük a tapasztalatom, megjegyzem, hogy kis 9 hónaposak.

2016. jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!