Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim VÉGRE megengedik,...

A szüleim VÉGRE megengedik, hogy kutyám legyen! :D Nagyon örülök ennek de csak ápriliba fogok kapni. (természetes a menhelyről) Addig pont van időm elndönteni milyen fajtájú legyen. Szóval?

Figyelt kérdés

Milyen fajta kutyát ajánlanátok?

Kikötések:

-Ne legye nagy/kistestű (középméret kertesház nagy udvarral.

-Legyen barátságos fajtájú(Pl.:nek kaukázusi xD...)

-Nevelhető.


Gondolatok:

-Golden retriver

-Border colli(tudom,drága....)

-Magyar vizsla

-Skót juhász


Az ellátás nem okoz gondot (van egy"állatos" boltunk :D).A hely és a szeretet se.Szeretném ha tudna más állatokkal együtt élni mert van 2 cicám.

Kérlek a lenéző ill. tolakodó komment írók tartsák meg maguknak a véleményüket.Építő-kritika GO!


A válaszokat előre is köszönöm!!! L/14



2015. nov. 9. 20:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Fajtamentoktol tudsz örökbe fogadni fajtatiszta kutyat is. Golden retriever fajtamentok pl. leteznek, de ha erdekel, keress ra a tobbi fajtara is a neten. Ivartalanitva adjak, hogy ne tudd tovabb tenyeszteni. Ez is nagyon jo dolog, mert sokan megvesznek egy kutyat, de rajonnek, hogy nem kell mar nekik, mert sokat kell vele foglalkozni, stb. Ok azutan leadjak egy menhelyre, ahonnan a fajtamentok elhozzak, vagy pedig direktben megkeresi az eredeti gazda a fajtamentoket es ott hagyja nekik a kutyat. Ezek a kutyak altalaban mar par evesek, de ettol meg szerethetok! A legszebb cselekedet persze egy gyepmesteri teleprol örökbe fogadni, ahol elaltathatjak a kutyat, ha nem kell bizonyos ideig senkinek...
2015. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Bocsi kérdező, ha megsértettelek, tapasztalataim szerint az általad megnevezett és méretű kutyákat a férfiak választják, de ez nem kell törvény hogy törvényszerű legyen. :-)Kicsi kutyát kicsi kocsit a nők szokták gyakrabban. Egy a lényeg, téged válasszon ki a kutyus, és tegyétek egymást boldoggá.
2015. nov. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó!!


Semmi össze függés nincsen a nemeknek a kutyafajtákhoz!!


Nekem az erősebb,nagytestű kutyák tetszenek. Ettől már férfi vagyok? Speciel a felsorolt fajták egyik sem "férfias" ha már azt vesszük.


Kérdező.

Látogass el fajtamentőkhöz,menhelyre és válassz ki egy kutyust,viszont fajtatiszta kutya nem lesz,csak keverek vagy fajta jellegű.


Amúgy elmész egy menhelyre és elmondod az igényeidet,meg,hogy milyen típusú kutyákat szeretnél és mutatnak egy csomót majd választatok egyet :) Elviszitek sétálni,megnézitek mennyire illik a családba.


Egy kis segítség:


Golden:

[link]


Vizsla:


[link]


Skót juhász

[link]


Border collie

[link]



Bár mint írtad áprilisban lesz kutya,addig reménykedjünk a legtöbbet örökbe fogadják,csak legalább lást menhelyen ilyen kutyusok vannak :)

2015. nov. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát, ha a fajtákat kell nézni, én a goldent raknám első helyre, aztán skót juhász, aztán vizsla, aztán border. golden tökéletes első kutya, a skót juhász is bár egy fokkal már "nehezebb" (de még ő is kezdő kategória). A vizsla lehet már makacsabb, meg kötekedőbb, bár nagyon jámbor fajta, szóval ő sem lehet nagy falat nektek/neked, kivéve ha kifogsz egy olyat, mint Demény:D A bordert csak azért nem ajánlom, mert rengeteg border van az országban aki nincs "kihasználva", mármint nem kap annyi foglalkozást, amennyit kellene. Illetve eleinte kap, amíg tart a fellángolás, de nehéz előre betervezni 15 évre, hgoy mindennap több óra fogalkozás legyen vele.


Amúgy fajtamentőknél (meg menhelyeken is) sok golden és vizsla van, szóval velük felveheted a kapcsolatot, ha áprilisban kapsz, akkor felveszed mondjuk márciusban velük a kapcsolatot, beszélgettek, elmész hozzájuk és segítenek a tökéletes kutya választásában. De menhelyen is rengeteg kutya van, lehet egy német juhász kinézetűbe fogsz beleszeretni. Én például olyan vagyok, hogy van 8éves koromtól kedvenc kutyafajtám, de mind3 alkalommal,mikor kutyát vettem magamhoz (1. még megvan, 2. megmérgezték, 3. még megvan), teljesen más fajtát választottam, illetve az egyik egy full-keverék, a másik kölyökként úgy nézett ki, mint egy tacskó, aztán nagyon nagytestű lett, de szép izmos, vékony kutya:D Szóval nálam pl. felesleges fajtára szűkíteni, mert nálam az elsőlátásrabeleszerettem- van érvényben:D


Addig is kilátogathatsz néha menhelyre, megsétáltathatsz egy-két kutyát, hogy ismerkedj velük, hátha az egyik ott lesz áprilisban is (bár nyilván az lenne jó ha addig gazdásodna de a mi menhelyünkön van olyna kutya ami már 4 éve ott van:( )

2015. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
A menhelyi kutyák közt nagyon sok a lelki sérült. Ezt láthatod akár a szemükön is. Az ilyen kutyák újra szocializálása nehéz feladat és nem biztos, hogy sikerül. Ha teheted olyan kutyát keress aki nincs régóta a a menhelyen.
2015. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 valaki200214 válasza:
Szerintem még a westi is jó választás, bár az nem olyan középnagyságú, inkább a kisebbek felé hajlik
2015. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia en is veled hasonlo koru vagyok. nekem 2 magyar vizslam van. kutyakikepzonek keszulok es sokat tudok minden kutyarol. A vizsla konnyen nevelheto ,akar

kezdo szamara is.

kedves,erzekeny lelku.Sokat

kell futtatni. En legjobban a colliet es

a skot juhaszt ajanlom mivel ok terelo juhasz kutyak igy jol kijonnenek a macskaiddal,ellenben a ket vadasz kutyaval,akik mivel menhelyrol lennenek,valoszinuleg nem lennenek jol hozzaszoktatva mas haziallatokhoz. A LENYEG: ha megtetszik egy kutya ne valassz addig meg nem tudod meg a leheto legtobbet a multjarol.


es ehhez nem eleg csak a nagy udvar! Sok setara van szuksege a labdazasok futasok mellett. A skot juhasz es a border collie szorere sok idot kell forditani,de a collie nagyin jol kezelheto. Igazabol en a border collie-



setara van szuksege a labdazas mellett.

A goldennel nagyjabol ugyan ez a helyzet.A skot juhasz szorere azert kell idot forditani,ez fontos.

2016. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!