Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha kutyám túr?

Mit tegyek ha kutyám túr?

Figyelt kérdés
Benti kutyám van (yorkshire terrier) es sokat van kinn .csak az a problema hogy túr.13 éves vagyok és imádom a kutyám ,de anyukam folyton azt emlegeti h adjuk el mert sok a gond vele meg igy nem akarja beengedni hogy saros.es nem fogja fel h ha eladnánk en belehalnék.nagyon szeretem es nem lenne kivel megosztani a legmelyebb gondokat stb.de elegen van mit tegyek h ne legyen sáros ..adjak rá cipőt?van valami megoldás...mert eskuszom ebbe belehalok..es mar ezt elmondtam neki azt mondja h erti de egy par nap utan megint ez az adjuk el duma...... :"""( SOS. Segitsetek kerlek (bocsanat a helyesirasi hibákert)

2015. nov. 10. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában, akinek benti kutyája van, az minden séta után, mikor hazaérnek, letisztítja a kutyát. Van, akinek csak a lábait kell, és van, akinek akár egy sima vizes öblítés szükséges, ha például ilyen sáros idő van.
2015. nov. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem is a sétaval van a gond mert en utana meg tisztitom.hanem delelott amikor nekem suli van akkor anya kiengedi es neki van egy csomo dolga...es o nem mossa le ...jaj kerlwk segitsetek.nem akarom eladni.
2015. nov. 10. 14:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogyan segítsünk? Anyukádat mi nem tudjuk meggyőzni, nem tudunk beszélni vele.

Vagy nem kellene neki kiengednie, vagy meg kellene tisztítani a lábát, mielőtt beengedi. Más megoldást nem látok.

2015. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Többet kell vele foglalkozni, és akkor nem fog unalmában túrni.
2015. nov. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fáraszd le. Reggel egy kis labdázás (ezt is tanítani kell, de nagyon megéri) és alszik délig, akkor el tudod vinni egy sétára, szerintem ennyitől egy ilyen csöppség (egyébként a mérete megtévesztő egy stramm energiabomba) nem fog ásni.

Mi "küldözgetőset" játszunk a kutyával. A tanítás így történt:

Megálltunk katrávolságra és küldtük a kutyát egymáshoz (Lajoshoz,Julihoz) és ahova a kutyának menni kell ad egy falatot. Pár próbálkozás után (amikor látszik, hogy a kutya sejti miről van szó) egy lépést hátralépünk. Pár perc alatt megtanulja, és lehet növelni a távolságot. Másnap ismétlés. Egy-két nap után úgy fog spurizni, mint akit kergetnek. Gyorsan lefárad, utána aludni akar, de ehhez két ember kell.

2015. nov. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.főleg az utolsó válaszolonak:) megprobálom (egyébként tenyleg megteveszto a meret)10:00-kor elmegyunk kirandulni hazaerunk 3-4 ora fele alszik egy orat utana ugyanugy porog:D kisse hiperaktiv..egyebkent sokat setaltatom de mostmar ennel tobbet fogom :)
2015. nov. 10. 15:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem elég sétáltatni. Futtasd meg alaposan, és agyilag is fáraszd le minden nap.
2015. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!