Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítő kutyák lehet terápiás...

Segítő kutyák lehet terápiás kutyák is?

Figyelt kérdés
Vakvezető és hallás sérütsegítő kutyára gondolok, hogy mert ők a munkájuk során csak a gazdájukra figyelnek, a terápiás kutyák meg több mindenkivel foglalkozik. Megtudnák különbözteti a kutyák, hogy mikor mit kell csinálnijuk?

2015. nov. 12. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekik nem különösebben más a kettő. Mindkettőnél feladatot teljesít, amit a gazdája ad neki, ennyi. Annyi a különbség, hogy a terápiázásnál tök másféle terhelést kap a kutya, és arra egyszerűen nem mindegyik alkalmas.

Amikor kollegám képzett segítőkutyát, nekik alapból le kellett tenni a terápiás vizsgát is (nem a mostani népszerű gagyit, hanem komolyabbat), bár akkor még azért felismerték, hogy melyik kutyának nem való a terápia, azoknál nem is erőltették a vizsga után.

2015. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mostani terápiás vizsga szigorúbb, mint a korábbi ami hivatalosan nem is létezett Magyarországon, úgyhogy nem tudom, hogy már megint miket zagyvál össze ez az akumi...
2015. nov. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mutass nekem egy szigorú szabályzatot légyszi, mert amit én találtam, az egy vicc volt :)
2015. nov. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!