Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan "kötekedhetnék" a...

Hogyan "kötekedhetnék" a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Falkasorrenddel problémák vannak, annak ellenére, hogy a négy alapszabályt betartom. Kaja nincs előtte, ajtón én megyek be először, vendégeket nem üdvözölhet (bár alig jön valaki, nincs alkalmunk gyakorolni), láb mellett kell jönnie. De ez így kevés.

Szeretnék olyan "gyakorlatokat", amivel "ledominálhatom". Nyilván nem ülhetek rá a lábára, ahogy ő csinálná, ha hagynám. :) És a fülébe sem haraphatok bele.... :D

2 éves, terrier-keverék, ivartalanítva van



#kutya #tekintély #falkaveézr
2015. nov. 14. 19:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nézd az digi animal world-on a csodálatos kutyadokit, hogy egy kicsit képben legyél, mert elkeserítően sok hülyeséget hordtál össze.
2015. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az mit takar, hogy vendégeket nem üdvözölhet? Életemben nem hallottam még ilyen szabályról. Esetleg arról, hogy ne ő döntse el, ki jön be meg ki nem, meg ne ordítson torkaszakadtából, ha jön valaki, illetve hogy a gazda ne ugorjon rögtön a kutya nyakába hazaérkezéskor, de ebben a formában még nem találkoztam vele, és hülyeségnek is tartom egyébként.

A láb mellett kell mennie dolgot sem egészen értem. Mikor, meg miért kell láb mellett mennie?


Ha falkavezérként szeretnél feltűnni a kutyád szemében, akkor felejtsd el a gyakorlatokat. Egyszerűen legyél falkavezér, legyen mindig az, amit te akarsz, ne engedd, hogy szarjon a fejedre a kutyád. Ha ez az igény nincs meg benned, mármint hogy emberszámba vegyen a kutya, akkor akárhány gyakorlatot csinálhatsz, nem fog tiszteni, hiszen neked sincs valójában igényed arra, hogy tiszteljen a kutyád.


Mi a problémád vele pontosan? És miért nem viszed kutyasuliba, vagy hívsz kiképzőt?

2015. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ha jól értem, kötekszik ő veled eleget, hiszen nyilván valamiből gondolod, hogy problémáitok vannak. Na például minden egyes olyan alkalom egy "gyakorlat", ha már ragaszkodni akarsz a tervszerűséghez. Akárhányszor ő azt hiszi, hogy nem te vagy a vezető, megmutatod neki, hogy de.
2015. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

A problémát itt leírni most így hosszú, nem fogad szó, így tudnám összefoglalni. Házhoz járó kiképző volt nálunk, csak nem működik a dolog.

2015. nov. 14. 21:06
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor tovább kell menni másikhoz (vagy csak csinálni, amit mondott, tapasztalatból mondom, hogy szokszor annyi a megoldás :D).
2015. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A többi kérdésre is válaszolhatnál amúgy, tényleg érdekel :)
2015. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Na jó. :)

A kérdésben a vendégekre vonatkozó megfogalmazás elég szar lett, nem pont erre gondoltam, amit leírtam. Inkább arra, hogy ha jön valaki, annak nem ugrunk a nyakába, nem ugrálunk fel rá.

A láb mellett sétának inkább az a lényege, hogy mellettem vagy mögöttem menjen, csak ne előttem. Mögöttem menni nem szokott, így mellettem jön a lábam mellett. Eleinte lazább volt az elvárás, csak annyit akartam tőle, hogy laza pórázon menjen, akár előttem is. A kiképző javaslatára tértünk át arra, hogy nem engedem magam elé, laza pórázon sem. Persze van arra ideje, hogy elvégezze a dolgát, tehát nem kell katonásan végig mellettem jönnie, csak a séta nagy részében, amíg engedélyt nem kap másra. A probléma, hogy még ezt is álló farokkal stb teszi, tehát a testbeszéde egyértelműen jelzi, hogy inkább csak jófejségből teszi ezt, vagy mert kedve van hozzá, de szerinte ő irányítja a sétát.


Alapvető probléma, hogy a kiképző szerint nem is az én hozzáállásommal van baj, mert szerinte én jól csinálom amit csinálok, és működnie kellene. A család (két testvér és szülők) egészen máshogy vélekedik a kutyanevelésről:

A kutyát szeretgetni kell, mert igényli, hazaérkezésnél az a normális ha a kutya körülrajong minket és mi is őt. A kutya ha eszik, akkor biztos éhes, tehát addig, amíg eszik, etetni is kell. A kutya nem érzi magát főnöknek, maximum határozott egyéniség.


ÉS ez a gond, hogy ahogy mondani szokták, egy fecske nem csinál nyarat. A család hozzáállása sajnos nem változik, hiába próbáltam akárhogy hatni rájuk, egyszerűen nem.

Ezért tettem fel a kérdést, hogy van-e olyan dolog, amivel hirtelen, drasztikusan érezni fogja, hogy itt valami történik. Mert ha négyen ugyanúgy viselkednek vele, én csinálhatok bármit, úgy tűnik, nem ismer el falkavezérnek.

A gond egyébként, hogy nem engedelmeskedik. A jó öreg behívás sarkalatos pont, de más sem mindig megy, ha nem olyan a kedve. És ahogy említettem, a testbeszédével is mindig azt mutatja, hogy ő a főnök.

Tehát a lényeg, hogy látványos dolog kell ahhoz, hogy észrevegye, hogy velem nem teheti azt, amit akar.

2015. nov. 14. 21:33
 8/15 anonim ***** válasza:

"A kérdésben a vendégekre vonatkozó megfogalmazás elég szar lett, nem pont erre gondoltam, amit leírtam. Inkább arra, hogy ha jön valaki, annak nem ugrunk a nyakába, nem ugrálunk fel rá. "

És annak mi köze van a te falkavezérségedhez? Azon kívül, hogy ez egy alkalom, amikor kontrollálhatod a kutyát.


Csóri kutya nem tudom, mitől lenne nyugodt és engedelmes, ha láb melletti sétára van kényszerítve... Pláne egy terrier. Ha a kedves kiképző egy pórázhúzásra nem tudott normális megoldást, akkor tényleg keress mást, mert ez egy annyira primitív egyszerű és alapvető feladat, hogy el nem tudom mondani.


Ja, látványosan el kell érned, hogy figyeljen rád, ennyi :D A család meg tényleg hátráltat, de azért a kutya nem hülye. Ha veled viselkednie kéne, akkor veled viselkedne, ha nem is tökéletesen, de nagyságrendekkel jobban, mint másnak.

2015. nov. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szívesen fogadok megoldási javaslatot :)
2015. nov. 14. 22:58
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát ahhoz mondjuk nem ártana látni a kutyát, meg a technikádat. Pórázhúzás témában pl. a legtöbben már az olyan fogalmaknál elvéreznek, mint "rántás", meg "azonnal reagálj", ezek sokszor külön kiselőadást meg gyakorlást igényelnek :) Illetve ha eleve felpörgött kutyával próbálsz érdemben bármit csinálni, az nyilván esélytelen, akkor el kell kezdeni kidolgozni, hogy mivel fogod fárasztani nap mint nap, hogy ne legyen elmebeteg. Szóval nem olyan egyszerű ez, és nincs rá általános recept.

De azért elmondhatod, hogy mivel próbálkoztál eddig, hátha egy-két dolgot látatlanban is lehet javítani rajta.

2015. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!