Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaviadal résztvevőjét...

Kutyaviadal résztvevőjét lelkileg rendbehozni?

Figyelt kérdés

Hogyan foglalkozzak olyan terrier kutyussal, akit (valószínűleg) kutyaviadalra használtak, amíg el nem kobozták attól a vadállattól. Kutyamenhelyre került, majd hozzám. Nagyon nehezen oldódik, pedig igyekszem sok szeretetet adni neki. Mindenkire morog, csak engem fogad el úgy-ahogy. Már 1 éve nálunk van, de még mindig nem oldódott fel annyira, hogy más kutyákhoz hasonlóan pl. hanyattfeküdjön előttem (a kutyáknál ez a teljes kiszolgáltatottság jele, nagy bizalom kell hozzá).

Jó tanácsokat megköszönök.


2010. márc. 19. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy valószínűleg megmarad benne az alapvető bizalmatlanság, csak azokban fog bízni, akiket jól ismer, és akik foglalkoznak vele, gondozzák.

Nem tudsz mást tenni, mint sokat játszani vele, finom kajákat adni neki, nagyokat sétálni, és szeretni :))

2010. márc. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Akiteki ***** válasza:
Hosszú folyamat. Nekem is van kutyám, akit bántottak, mondhatom hogy most 3 év után jött rendbe lelkileg. Pedig mindent megtettünk,jártunk terápiás foglalkozásokra is, de csak lassan jött helyre. Türelem és szeretet. Gratulálok a kutyusodhoz!
2010. márc. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!