Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Gyomorcsavarodás?

SOS! Gyomorcsavarodás?

Figyelt kérdés
Kistestu tacskó csivi keverekemet megetette a csalad velőscsonttal es csülökkel délben. Az esti setanal a kutyámnak kétszer ment a hasa és hányt egyszer egy kis maradékot.Azóta sokat büfög meg a hatsojahoz kap mintha pukizna.A hasa picit kemény. Nem találja a helyét lefekszik majd 15 perc es felugrik.Bágyadt.Felek nagyon
2015. nov. 15. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem normális az biztos, és bár lehet hogy nem gyomorcsavarodás, inkább legyen vakriasztás mint túl késő.. Én orvoshoz vinném azonnal
2015. nov. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem zihal.nem nyaladzik.van belhang is.mit csinaljak??a hasa sem puffad..
2015. nov. 15. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Túl sok csont került belé. Nehezen emészti meg a gyomra. Lehet, nem is fogja tudni mindet megemészteni. Reggel, ha teheted, vidd el orvoshoz. Könnyen lehet, székrekedése is lesz a sok csonttól.

Egyértelműen nem gyomorcsavar.

2015. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gyomorcsavarodás? Olyan nincs, szerintem a bélcsavarodásra gondolsz :D


De ha hányt és hasmenése volt, akkor a beleinek nincs baja, az inkább egy gyomorrontás, amit a zsíros cucc okozott. Fokozott folyadékveszteség miatt lehet bágyadt, lehet gyenge, nyugtalan, te is az lennél. De mivel délben evett, este sétánál volt ürülék, így biztosan nincs elzáródás. A fokozott gáztermelődés normális reakció ilyen esetben, viszont ez is azt bizonyítja, hogy a belek megfelelően működnek, csak megterhelődtek. Bélhangok meg kívülről szabad füllel nem is igen hallhatók, főleg ha a hasmenéssel, hányással kiürült a gyomor- és béltartalom, csökkent a megemészteni kívánt táplálék mértéke, így csökken az emésztés mértéke is, csökkennek a hangok.


Természetesen ez nem azt jelenti, hogy egy orvosi vizsgálat árthat, de biztosan nem az a gond, amire gyanakszol.

2015. nov. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: már hogyne lenne gyomorcsavarodás kutyáknál! Sajnos van, és életveszélyes állapot, azonnal műteni kell.

Kérdező, szerintem a te kutyádnak nincs gyomorcsavarodása, de nagyon túl lett etetve. Biztonság kedvéért megnézetheted az ügyeleten, hogy megnyugodj.

2015. nov. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De, létezik gyomorcsavarodás is.

Egyébként szerintem csak beszorult a sok csonttól.

2015. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valószínű a zsíros csülöktől van kicsit rosszabbul. Adjatok neki háztartási kekszet az valamennyire felszívja.
2015. nov. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

NE adj neki enni, viszont vidd el orvoshoz, méghozzá hamar. Ha gyomorcsavarodásra gyanakszol, alapbl ne itt kérdezősködj, hanem nyomás a dokihoz, még ha nem is gyomorcsavarodás, az, hogy kemény a hasa nem jó jel, vidd el, inkább menjetek feleslegesen!


Aki meg azt írta, nem lehet bélelzáródás: a cicánknak múlt karácsony előtt volt részleges bélelzáródása, széklete is volt előző nap, meg hányt is, mégis az életét mentették meg a műtéttel, szóval...

2015. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kistestű kutyák nem kaphatnak bélcsavarodást/gyomorcsavarodást,náluk szorosan vannak a belek,míg a nagytestű fajtáknál sokkal lazábban van így náluk ez előfordul.


Sok csont a ludas.

Itass vele tejet,olajat. Az meghajtja vagy meghánytatja. Ennivalót ne adj neki vagy 2 napig.



Anyum is velőscsontott adott a kutyáknak,mondjuk én 1 óra után elveszem előlük. Én nem voltam itthon,anyum meg ott hagyta míg a fiatalabb megette a sajátját és a másik kutya maradékát.Estére kicsit bágyadt volt,meg kemény hasa,sokat nyújtózott. Tudtam,hogy a csont,mert már volt hasonló. Hát az éjszaka folyamán sokat hányt,reggel is,meg minden de délutánra amikor dokihoz akartuk vinni addigra rendbe jött,nem volt kemény a hasa,jó kedvű volt.

De nagyon minimális kaját kapott.


Gyomorcsavar amúgy pár óra alatt is elviheti a kutyát,ha nem kezelik halálos.

2015. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha netalán bélelzáródásról van szó, amit okozhat a túl sok csont, akkor a széklethajtás szintén halálos lehet (erőlködéstől elrepednek a belek).


Kérdező, mi van a kutyussal?

2015. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!