Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A huskykra mennyire jellemző...

A huskykra mennyire jellemző a gyomorcsavarodás?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert hamarosan ivartalaníttatom a kutyám, ha már úgy is asztalon lesz,akkor ha nagyobb eséllyel alakul ki nála a gyomorcsavarodás, mint pl a német jucik is veszélyeztetettebbek, akkor majd mondom a dokinak, hogy ha úgy is műtét van, akkor varrja ki a gyomrát is. Mert hiába is ,hogy csendes pihi van evés után, ő olyankor bepörög és ha be van zárva, akkor evés után hanyatt fekszik, és egyik oldalról a másikra fordul, hempereg, meg kúszik jobbra balra. Ha nincs bezárva akkor evés után kell lefutni 5 tisztelet kört, meg ugrálni a kerítésre. Minden egyes étkezés után árgus szemekkel figyelem a tüneteket, mert amilyen kis bolond, meg én is amilyen szerencsés vagyok simán el tudom képzelni, hogy gyomorcsavarodása lesz, és mivel este esznek necces a dolog, de napközben aktívan foglalkozok vele, reggel meg nem akarom etetni. Szóval, tapasztalt huskysok,(tudom, hogy vannak itt egy páran) Szerintetek mennyi az esélye, hogy gyomorcsavarodása lesz?

2014. febr. 22. 10:30
 1/4 Akiteki ***** válasza:
Semennyire. Még sosem hallottam huskyról, akinél előfordult volna. Normál méretű, arányos felépítésű kutya, kicsi az esélye ilyesmire. Az enyémeket sem tudom visszatartani evés után, hogy kimenjenek a kertbe, de olyankor nem is rohangálnak őrülten, ahogy szoktak. Ha ennyire örül, hogy jóllakott, kaja után zárd be fél órára ketrecbe, hagy pihenjen. Én jobban félnék a gyomorműtéttől, mint a csavarodástól.
2014. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem varratnám ki a gyomrát. Figyelni kell rá evés előtt és után (előtte pihi, míg nagyon liheg, vagy épp mozgás után van, kaja után meg legalább 2 óra pihi), illetve nem túletetni. Esetleg evés után bevihetnéd a házba, és akkor tudnál rá figyelni, hogy ne ugráljon, meg hemperegjen.
2014. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Evés előtt egy 10 perccel jól megszoktam futtatni.

Evés után meg bent van a házban, és a szemem láttára virgonckodik. Ha rászólok, rögtön hanyatt vágja magát, és aztán persze amikor felkel előtte hempereg egyet.


Amúgy azért aggódok ennyire érte mert egy német juhászomat a gyomor csavarodás vitt el.

Hiába volt gyors reakció, meg műtét, annyira elzáródott a gyomra, hogy a doki már nem tudta megmenteni, mert teljesen leállt a keringés azon a szakaszon, a hol a csavarodás volt.

Azóta ez a démonom, rettegek tőle, mint tűztől.

De, azért sikerült egy kicsit megnyugtatnotok.

2014. febr. 22. 14:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem jellemző szerintem sem. Félni meg nem szabad, semmi értelme, a halált úgysem tudod kikerülni. Lehet, hogy műtét miatti komplikációba halna bele, vérrög vagy bármi. Én is azt hittem, hogy túléli a huskym, hogy elütötte a vonat, de 4 napra rá a rendelőben az első műtétje után meghalt:( Pedig mindent megtettem, hogy kivédjem a halált, de van, amire egyszerűen nem számít az ember.
2014. febr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!