Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés alatt sárgás váladék?

Tüzelés alatt sárgás váladék?

Figyelt kérdés

Ma megtudtam, hogy ilyen normális esetekben is előfordulhat, nem feltétlenül jelent bajt. Sárgás, de áttetsző, nem gennyes váladékról van szó, amely emellett büdös. A kutyám rokonainál több ágon is rendszeres, van akinél tüzelés előtt, fogamzóképes időszak előtt vagy az után jelentkezik, illetve közvetlenül tüzelés után, ami aztán feltisztul. Azt mondták nekem, pár napig tartanak ezek.

(Hozzáteszem, mielőtt bárki nekem esne, hogy tenyészminőségű kutyákról van szó, akik természetesen minden szükséges állatorvosi felügyeletet megkapnak. Korábban nem volt kutyám ebből a vérvonalból és még soha nem találkoztam ilyen jelenséggel, csak tüzelés után jelentkező kóros váladékozással.)

Szóval a kérdés, hogy van itt olyan, aki szintén tapasztalt már ilyet?


2015. nov. 16. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha tudod, hogy a rokonainál előfodrult már ilyen és nem volt belőle baj, akkor valószínűleg nálatok sem lesz. viszont az, hogy kissé sárgás (plusz büdös), nekem elég indok lenne arra, hogy orvosnak megmutassam, mert jobb félni, mint megijedni.
2015. nov. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha sárgás a váladék, és szaga is van, akkor azonnal vidd orvoshoz. Tüzeléskor sokkal nagyobb a veszélye, hogy valami baktérium kerül a méhbe, ami gyulladást okoz, mert ez bizony az. Még az elején szép ki tudják kezelni, de később már csak a műtét, hogy a szuka élete egyáltalán megmaradjon.
2015. nov. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Magától értetődő, hogy jártunk állatorvosnál, ultrahangon is, teljesen rendben van a méhe. Ma már váladékot sem látok, és a testvére szintén pont 17. napnál produkált ilyet (ő 16-17. napon). Ja és a rokonoknál is büdös volt, és magától feltisztult.

A kérdés nem arra vonatkozott, hogy mit tegyek a kutyával, volt már méhgyulladásos kutyám, úgyhogy nagyon figyelek minden esetleges tünetre. A kérdés továbbra is arra vonatkozik, tapasztalt-e más is ilyen jellegű váladékozást, ami normálisan, magától feltisztult, esetleg rendszeresen jelentkezve a tüzeléseknél.

2015. nov. 17. 12:46
 4/6 anonim ***** válasza:
gondolod nem tapasztaltuk, ha leirtuk? ha szerinted a pérából jövő sárgás bűzös váladék normális, akkor erre nincs mit mondani.
2015. nov. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem ÉNszerintem normális, olvasd el légy szíves még egyszer az eredeti kérdést. Én ugyanis még nem találkoztam ilyennel, ami nem volt kóros, nekem is úgy mondták, többen, nem egy, nem két ember. És mivel én még sehol máshol nem hallottam ilyenről, ezért bátorkodtam megkérdezni, van-e máshol is hasonló tapasztalat.
2015. nov. 18. 13:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Peteéréskor lehet a váladéknak intenzivebb szaga. de az nem nem sárgás, és nem is mondanám bűzösnek. Egy minimálisan érezhető savószinű váladék.
2015. nov. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!