Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az élet egy idős vak...

Milyen az élet egy idős vak és rossz hallású kutyussal?

Figyelt kérdés

Kutyusom 14 éves lesz, kezdi elveszteni a látását,szürke hályog.Hallása sem az igazi,szerintem hónapok kérdése a látását végleg elfogja veszteni,hallását nem tudom azt is szépen lassan.


Kíváncsi lennék,ha ez bekövetkezne,mert befog akkor mi a legjobb ami a kutyának biztonság érzetet ad?

Hogy kéne vele majd foglalkoznom?


Bocsánat a tudatlanságomért,de ő az első kutyám.Nagyon aggódok érte.


2015. nov. 16. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek van ilyen kutyusa, türelmet, szeretetet igényel. Szinte nem is akar kimenni az udvarra sem, elvégezni a dolgát. Ha jól ismeri a környezetét, akkor szaglás alapján talán tud majd tájékozódni, de rossz lesz nézni, ha nekimegy mindennek. Arra kell figyelni, ne legyenek fájdalmai. Szép kort élt a kutyusod, egészséget kívánok neki :)
2015. nov. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Enyém szerencsére szeret sétálni,napi 3x sétálunk. Heti 1x elmegyünk egy szántásra ahol szabadon kedvére szaglászhat. Városban már nem merem elengedni,hirtelen zajokra,hirtelen felbukkanó emberekre nem reagál jól.Megugrik,agresszíven lép fel. Régen szinte csak szabadon sétált sose volt baj,első szóra megállt,leült,vissza jött,macskáról lehívtam.

Nem tervezzük a bútorok rendezgetését.Olvastam,hogy ha a kutyák azt megszokják nincs baj,de egy kihúzott szék is nagy problémát jelenthet vagy egy új asztal,bútorok.

2015. nov. 16. 23:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy Amstaffom és egy 14éves palotapincsim. Nem lát egyáltalán és szerintem már hallani se nagyon. De jön velem sokat sétálunk. Kutyafüggő!
2015. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi egyik németjuhászunk élete utolsó három évét töltötte teljesen vakon. Családi házban, nagy udvaron, ki-be járt, addig is, azután is.

Meglepően magabiztosan mozgott, a terasz négy lépcsőjén is ugyanúgy szaladt le is, fel is, mint előtte. Akik az utcáról látták - nemegyszer rohanni is az udvaron -, el sem hitték, hogy nem lát. Ha például autó állt az udvaron, még futás közben is kikerülte. Néha nem mertem odanézni, de teljesen ébren sosem hibázott.

Vagy, amikor betonoztunk és nagy kupac sóder és homok volt az udvaron, azt is megszagolgatta, aztán figyelembe vette mozgáskor, hogy ott vannak.


Lehet, hogy nagy bútorátrendezés ideig-óráig gond lett volna, de azért egy kihúzott szék nem jelentett problémát.


Akkor volt néha kisebb gond, ha hirtelen ébredt álmából, mert olyat hallott, ami miatt sürgősen intézkedni akart. Ilyenkor, nemegyszer, fal-, vagy bútor felé indult el; kisebb-nagyobb ütközések voltak ilyenkor. Akkor megállt, gondolkodott (a feleségem ilyenkor mondta, hogy most van nála az „újratervezés”, mint a GPS-nél), aztán már sietett, futott is a jó irányba.

Egy idő után megfigyeltük, hogy ébredés után, óvatosabban állt fel, és kis késleltetéssel indult; rájött, hogy ilyenkor nem jó egyből felugorva sietni.


A viselkedése sem változott, magabiztos maradt, még a szomszédék macskáit is ugyanúgy hajkurászta, mint amikor látott. Utcán sem vettünk észre változást, szépen sétált; nem ijedezett. Persze nagyobb egyenetlenségeknél, gödörnél terelgettük.


Ő jól hallott. Nem tudom, hogy az mennyire segítette. Gondolom, hogy sokban.

2015. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van ilyen öreg kutyám:))) nem megy neki semminek, de inkább már csak bent a házban szeret heverészni, nem kell vele máshogy foglalkoznod, kiviszed sétálni, annyi időre, amig látod még kényelmes neki:)
2015. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 16 éves csivim,nagyon rosszul lát már, ráadásul volt egy szemsérülése ami nem gyógyult rendesen, arra a szemére szegénykém nem lát. Csináltunk neki egy lekerített kuckót, nagyon ritkán jön ki onnan. Ha ki is jön, akkor körbe megy a nappaliban, és kéri, hogy tegyük vissza. Tudja, hogy hol van a lépcső, ott elbizonytalanodik, nyújtogatja a nyakát, de már nem mer egyedül lemenni, felfelé nincs gondja. Az udvarra kézben viszem ki, de már ott is elég bizonytalanul közlekedik. Most már inkább csak a teraszon ücsörög ha süt a nap. A lakásban mindent tud, hogy mi hol van, de jobban szeret a saját is helyén heverészni. Amúgy nagyon ügyes, de sokkal több türelem és odafigyelés kell hozzá.
2015. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Akkor jól eltájékozódnak ők így is.


Hát nálunk amióta romlik a látása,azóta mindenhová követ,mellettem van.

2015. nov. 17. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!