Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok az emberek akik láncon,...

Azok az emberek akik láncon, kennelben, bezárva tartják, és sose viszik sétálni a kutyájukat, azok nem bírják felfogni, hogy ez rossza kutyának?

Figyelt kérdés

Nekik teljesen rendben van, hogy a kutya láncon, sose vigyük sétálni, mert tud 5-10 métert mozogni a láncon, akkor elvan?


Vagy nem bírnak bele gondolni, hogy ez rossz, vagy nem akarnak?



2014. jan. 14. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Még a gazdáját is megöli némej fajta pl. német juhász. Gyakorlatilag bekattan. Egyik ismerősömet is majdnem megölte ,hozzáteszem örökké láncon tartotta. Úgy lövette le a vadásszal.
2014. jan. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Az a baj h mindenki ismer ilyen embereket és sajnálja is az állatot de annyi esze nincs h szoljon állatvédőnek pedig nèvtelen maradhat!!
2014. jan. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem inkább nem akarnak belegondolni, na meg jönnek a kifogásokkal, hogy azért van a kutya láncon, mert különben elszökne. Csak abba már nem gondolnak bele, hogy a szökés kiküszöbölhető lenne ivartalanítással és megfelelő mennyiségű és minőségű mozgással, szellemi foglalkozással. Nincs nekem erre időm - mondják sokan a mozgásra, pedig csak a Mónika showról kellene lemondani és az helyett vinni a kutyát, mire a Való Világ kezdődik a paraszt is hazaér, és a kutya is boldog. A másik nagy gond, hogy sokan még mindig úgy állnak a kutyához, hogy áhh, jól van ez csak egy kutya, adok neki napi egyszer friss vizet, meg egy lábos kaját (lehetőleg minél olcsóbbat házi maradékkal összekotyvasztva, mert az úgy a jó. Abba nem gondolnak bele, hogy a kutya ragadozó és főként húsra van szüksége, nem pedig kenyérhéjra meg babfőzelék maradékra. Összefoglalva, én azt látom, hogy sajnos még mindig nincs kultúrája kis hazánkban a kutyatartásnak, sokan úgy tartanak kutyát, mintha az nem is élőlény lenne, persze ez mind az intelligencia hiányából és a tudatlanságból adódik.
2014. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Ez főleg egyébként kisebb vidéki falukra, vagy kisvárosokra jellemző...ez nem degradáló megjegyzés, a párom falujában például a bernáthegyi keveréktől kezdve a kis tacskóig minden kutya meg van kötve. Sajnos a páromék vizsla-pitbull (talán) keveréke is, két kutyájuk van még, azok szobakutyák.


A kutyatartási kultúra 0. Séta szinte soha, sőt merhetem mondani, hogy soha. Elvan a kertben nem? végülis akkora porták vannak, hogy van hol mozogni....ha ki van kötve, akkor pedig azért arra ügyelnek, hogy kb szabályos legyen...ugye a jelenlegi törvény engedi, csak testmérethez köti a lánc hosszát. Azok szökősek, vagy nincs pénz jó és magas kerítésre, azért szöknek...az etetésről ne is beszéljünk: levesmaradék, húsmaradék, nyers disznóhús ami cafrangot levágnak ebédkészítés közben, kenyér, sütőolaj, tésztavíz, rántott leves, nyers tésztamaradék, tesco gazdaságos vagy aro, vagy coop márkás kutyatáp.

Ők azt gondolják, hogy ez így rendben, és az égvilágon semmit nem tudsz tenni...én ebben élek már több éve, hogy a pároméknál így él az a szerencsétlen...minden amit tenni tudok az az, hogy megszeretgetem, bolhátlanítom, lekezelem ha csípései vannak, a sertéshusit megfőzöm mielőtt kapja. de én kb évi összesen fél hónapot vagyok ott, úgyhogy lényegit nem tudok tenni.


ivartalanítás? nem nagyon dukál, szerintem mindenki kutyája ivaros, egy állatorvos van kb 10 falura ha nem többre, én úgy tudom ő nem is nagyon műt. A szobakutyákat divat párban venni, mert milyen édes kisbabák vannak...igen, 6-8-10 alom jön le egy pártól ott, keresnek nekik gazdit oltatlanul, bolhásan, 8 hetesen.


A baj az, hogy szeretik őket és azt hiszik, hogy jól szeretik őket. Pedig nem.

2014. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
De nagy az isten állatkertje ! Csak ugye alacsony a kerités.Szóval az a vélemény a vidékiek barmok ugye? Kutyát frankóul csak Pesten lehet tartani pl fürdőszobában ugye? Minőségi táppal etetve csippelve. Bocikám! Ha tudnád abban a minőségiben mi van?-- Lehet hogy eldobnád az agyad és adnál inkább a kutyádnak egy velőscsontot.
2014. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Utolsó!


Javaslom:olvass és értelmezz, a hozzászóló leírta, hogy T. a kivételnek!


Egyébiránt pedig ott szokott probléma lenni, ahol kiabálnak:)

2014. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem azt mondtam, hogy a vidékiek barmok...ezzel a páromékat is lebarmozták. Azt mondtam, hogy én vidéken ezt bevettebb dologként figyeltem meg.


és nem vagyok Bocika.


középkategóriás táppal etetek egyébként, nem szupertutival, sokszor kapnak mellé húst...viszont igen, én a kerti kutyákat is minden nap, vagy minden második nap szigorúan viszem sétálni, mozogni, szocializálódni...az egyiket sajnos már nem, mert arthritises, de a másikat rendszeresen.


úgy gondolom, hogy falun még többen látják bennük a haszon-funkciót, mivel haszonállatokkal vannak körülvéve, az állat nekik hús vagy védelem, esetleg munka. Talán ez összefüggésbe hozható a dologgal.

2014. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Na itt a példa a ma esti hírekben, kifejlett rottweilert tartott láncon a nénike. Tessék, meg is kattant és megtámadta. A mentősök úgy tudták kórházba vinni, hogy előtte rendőr lelőtte a kutyát.


Pedig nem a kutya tehetett róla, hogy a kutyát nem nevelték, csak dísznek, házőrzőnek tartották.


Tehát, nem, nem gondolnak bele az ilyen emberek még a súlyos következményekre sem, nemhogy abba, hogy ez nem tesz sem lelkileg sem testileg jót a kutyának.

2014. jan. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Konkrétan mamám szerint az ő kutyáját nem kéne sétáltatni, mert nem nagy meg ő az udvarhoz van hozzászokva. Én viszem hetente 3x-4x. Tudom hogy kevés, de most csak ennyi időm van rá sajnos. Szerintem ők fel sem fogják hogy milyen szükségletei vannak egy kutyának. A legtöbb kutyatartó embernek fogalma sincs arról hogy hogy kell kutyát nevelni, milyen kaját kell neki adni, mi a különbség a tenyésztő és a szaporító közt stb. Legalábbis nálunk ez jellemző (falusi vagyok). Egyszóval nagyon nagy a sötétség az emberek fejében a kutyákkal kapcsolatban.
2014. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Röviden és tömören: nem. Az ő szemükben a kutya egy házőrző eszköz, nem egy érző lény. Nem értik, hogy szenved, megőrül, csodálkoznak, ha megvadul, fogalmuk nincs, hogy foglalkozni kellene vele, nem láncra verni és párnaponta leb*szni elé a tálat azzal, hogy akkor ugat eleget, ha szigorúan tartják. Félek, hogy sokan még abból sem tanulnának, ha őket verné valaki láncra, hogy átérezhessék, amit a kutyájukkal művelnek...
2014. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!