Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fáradékony lett, alig mászkál,...

Fáradékony lett, alig mászkál, nem eszik, vagyis alig. És nem sárga szinü a vizelete, hanem olyan erősebb, pirosos. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
1.5 lassan két éves huskynk van, nagyon virgonc szokott lenni... De az elmult pár napban olyan... Amit fent leirtam :( úgy 1 hónapja megkötöttük, de minden nap elengedjük amíg kint vagyunk vele legalább 1 fél órát. A nővérem 2x is kiengedte pár napon belül, (am pesten lakik, dehazajött és figyelmetlen..) és azóta folyamatosan szökni akar, csavarogni.. Ezért kötöttük meg. :( Pedig amúgy egyáltalán nem is akart sose elmenni de azóta... Na. Amíg meg nem csináljuk a kerítést rendesen (alá akajuk betonozni, hogy ne ássa ki...) addig meg lesz kötve.. sajnos. :( de most félek hogy e fogom veszíteni. :((((

2015. nov. 18. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Vidd orvoshoz.

2. Ha már ott vagy, ivartalaníttasd.

2015. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Babézia. Azonnal állatorvos, mielőtt leáll a veseműködése!
2015. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Az a baja, hogy olyan gazdája van, aki tétlenül nézi ahogy szenved, ahelyett hogy állatorvoshoz vinné.
2015. nov. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A nap 24 órájából egy felet szabadon lehet egy kertben? És mégis szökik? Nahát... A fene se gondolná, hogy 23,5 óra unatkozás ezt hozza ki egy huskyból :))


Állatorvos MOST, mert a pirosas pisi minimum felfázás, de rosszabb esetben babézia, amibe belehalhat, és órákon múlik, hogy sikerül-e megmenteni.


Ha meggyógyult, ivartalanítás, aztán napi 1,5-2 óra séta, biciklizés, tanítás, vigyétek kutyasuliba, és ha lehet, engedjétek be a lakásba. Amint nem fog egész nap unatkozni, meg lesz lehetősége mozogni és világot látni, rögtön nem lesz oka szökni.

2015. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kösznöm szépen már volt is az állatorvos, és aztmndta hogy babézia.. valahogy belement 1 kullancs, de azt mondta, hogy ne aggódjunk, még nagyon nagyon az elején van, és most nagyon sok hasonló volt a környéken, és gyógyult már meg sokkal de sokkal rosszabb állapotban lévő kutyus is...


Nagyon nagy helye van ahol tud mozogni, nem tudok minden nap egész nap vele lenni, de köszönöm szépen a kioktatást... Suli és diákmunka mellett... Sokkal de sokkal jobb dolga van nálunk mint a legtöbb helyen... de nem fogok magyarázkodni. Köszönöm akik irtak és segítettek, de azért olyan dolgokat ne irjatok amiröl nem is tudtok semmit....

2015. nov. 18. 16:51
 6/14 bollocks ***** válasza:
84%
Ha nincs rá időd, nem kellett volna kutya, a kutyatartás ugyanis -most kib@$zottul meg fogsz lepődni- nem kötelező.
2015. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
a napi fél óra az amit én vaok vele.... rajtam kívül még anyuék is foglalkoznak vele stb... és bocs, de gondolom te sem vagy a nap 24 órájában vele... :PP
2015. nov. 18. 17:29
 8/14 A kérdező kommentje:
akumi roszul értetted... nem azért szökik mert naponta 1 fél órát van szabadon, hanem mert menne a többi kutyushoz, és ezért lett megkötve, mert párral annyira nem foglalkoznak a gazdái, hogy szabadon mászkálnak az utcán, és menne hozzájuk.... látja a kerítésen kerseztül és.. eddig nem akart kiszökni, addig szabadon volt nálznk egy nagyon nagyon nagy helyen ahol mi is mászkáléunk ki be... csak amióta csavargott velük azóta szökne kiássa a kerítés alatt, és azért kötöttük meg addig am,íg a kerítést alá nem betonozzuk, hogy ne tudjon elmenni.....
2015. nov. 18. 17:33
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

NEm is választottam nagy energiaigényű kutyát ez az egyes.

A kettes az az, hogy való igaz, nem vagyok én se vele 0-24-ben de napi 3 alkalommal sétál, egy 45 perceset reggel, egy félórásat délben és egy másfél órásat este.

Emellett játék-kutyafuttató-tanulás van a napirenden.

ÉS ez egy málészájú keverék....

Szerinted TE és a SZÜLEiD egy nagy energiaigényű kutya igényeit maximálisan kielégítitek?

2015. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
jó hát leirni bérmit lehet.... h ha igaz akkor nem szoltam bocsi de már megszoktam hogy mindenki hazudozik össze vissza az interneten hogy jobbnak tünjön másoknál. Mi nem választottuk a kutyust hanem befogadtuk.... De nem is beszélek tovább. Tudom hogy igazatok van részben, mert többetz kellene, de ha 1xűen nicsn ennél több időm.. és ígyis nagyon nagon nagyon sokkal jobb dolga van nálunk, mint a legtöbb helyen ahol kutyust tartanak.
2015. nov. 18. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!