Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám ne...

Mit tegyek, hogy a kutyám ne egyen gyorsan?

Figyelt kérdés
Bármit adunk neki, semmit nem rág rajta, hanem egybe lenyeli. Egy marék tápot is pik pak lenyeli. Még amikor főzünk neki, 10 mp múlva már semmi nincs a tányérjában.

2015. nov. 18. 16:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Felezd meg neki az adagját, mást nem tudsz tenni, mint hogy kisebb adagokban adsz neki enni.
2015. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kézből etetéssel lehet ezen segíteni (türelem kell hozzá), de lehet kapni habzsolást gátló etetőtálat is.
2015. nov. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Be lehet áztatni a tápot - kutya tenyésztő állatorvos lánytól láttam, biztos tudja
2015. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A habzsoláskátló tállal én is szemezgetek, csak nem vagyok bisztos benne hogy jó, ha valakinek van tapasztalata vele, az írja meg nekem kommentben. Akézből etetést is próbáltam, de sajnos így is egybe lenyeli. Az kihagytam, hogy egy 6 hónapos kutyusról van szó.
2015. nov. 18. 18:32
 5/17 A kérdező kommentje:
*azt
2015. nov. 18. 18:33
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
Miért kellene a tápot rágnia? A kutya nem úgy eszik, mint az ember. Az embernek szüksége van megrágni és a nyállal előkészíteni az ételt, mire a gyomorba jut. A kutya viszont azonnal a gyomorban kezdi emészteni a bejutott ételt.
2015. nov. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A csontra figyelj, hogy azt ne nyelje le egybe. Az enyém pont a csontokat nem rágja, képes egy egész kacsát 3 rágással lenyelni. Nem normális:D

Vannak falásgátló tálak, én karácsonykor ajándékba kaptam a táp mellé, lehet most is lesz akció (Alphazoo). De nem hiszem, hogy nagyon sokba kerülne. Vagy ha tudod, adjátok neki 3 adagban. De szerintem nem lesz baja, majd megszokja és abbamarad.

2015. nov. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is befalt mindent 10-15mp alatt, addig amíg nem vettem neki habzsolásgátlós tálat. Pár nap alatt hozzá szokott, már rendesen eszik. :D
2015. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Etess barf szerint és adjál neki 1 liba, kacsa farhátat (egyben szigorúan nyersen), azt muszáj lesz rágnia, miközben mond neki ügyes, okos, jó kutya. Kézből is etethetsz (de ez táp estén nem tanít meg rágni csak lassan enni max.). A habzsolásgátló tál, mint a neve is mutatja a gyors evésen segít, nem az egybe lenyelésen, a kettő egyébként nem ugyan az, csak gyakran együtt jár. A tápot nem szokták nagyon rágni, csak minimálisan (ezért is vált be nálunk a barf, a fogkővel sincs fele annyi gond se).
2015. nov. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
tegyél egy nagy követ a tálja közepébe.
2015. nov. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!