Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Látom a felszívódó varratot?

Látom a felszívódó varratot?

Figyelt kérdés

A kutyámat (kan) ivartalanították pár hete. Minden jól ment, voltunk varratszedésen, ott is minden jó volt. Azok a varratok nem is látszódtak nagyon, szürke vagy átlátszó lehetett, de nem feltűnő. Most a kutyám pár napja sebesre nyalta magának ott, ahol vannak a hegek. Már a legtöbb helyen nem látszódik semmi, de egy ponton sebes neki, van is egy dudor, bár az ott volt műtét után már..

Most az a menet, hogy mindkét séta után szépen áttörlöm betadinnal/vagy betadinos vízzel, majd bekenem hámosító kenőccsel. Aha. épp töröltem volna, mikor látom, hogy a sebből kilóg valami. Először azt hittem, hogy valahogy odatapadt (ÉN HÜLYE!!!), persze, nem tudtam onnan eltüntetni, mivel varrat! Lila színű.


Hogy a jó életbe látszódhat ki a seben? Nem akkora nagy a seb...eleve már szépen gyógyul:(

Ja, és amúgy amióta kinyalta magának sebesre, egyből visszatettem a gallért, szóval nem az van, hogy most is szétnyalta..


Itt azt mondják a családban, hogy hagyjam, ne nyúlkáljak, csak amennyit kell, és majd magától eltűnik. De ha kilóg egy darab varrat, szerintem az nem túl jó, akkor a kórokozók is simán bejutnak, nem?? Természetesen reggel elvisszük a dokinkhoz, de úgy érzem, nem akkora a baj, hogy rohanjak vele az ügyeletre. Lekezeltem neki, most pihen, ilyenkor már végigalussza az egész éjszakát:)

Más is tapasztalt ilyet? Mert amúgy én ráparáztam...


2015. nov. 21. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem lesz semmi baj. Az enyémnek hagyott a doki egy kivezető szálat, hogy kijöjjön, aminek kell, nem kaptunk gallért sem, szétnyalta a sebet magának, kb 1 hónap alatt gyógyult meg, közben engem is a frász törögetett. 2 naponta szaladtam vele vissza, a doki meg mulatott rajtam. Kínomban bébipelus bugyit adtam rá, hogy ne legyen szabadon, de csak 1-2 éjszakára. Már nevetek magamon is, hogy nem hittem a dokinak, de valóban semmi baj nem volt.
2015. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem nem stimmel neki, mert ennek a képnek a "kezdetén" van, annyi, hogy neki nem ilyen piros, de ugyanígy van egy csomó a pucuja alján (de nem a herezacskó, az el lett távolítva)..és gennyedzik, és onnan áll ki az a lila varrat szál. [link]
2015. nov. 23. 22:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ez nem túl szép, a helyedben biztos visszavinném, lehet nem tudott kiürülni a műtéti váladék és ki kell tisztítani. Az enyémnek össz-vissz, csak másfél centis vágása volt, zacsi megmaradt. Majd írd meg, hogy vagytok.
2015. nov. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!