Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jellemzőbb a golden...

Melyik a jellemzőbb a golden retrieverekre? (Az golden retrieverem általában ahová járok kutyasulis kutyákkal mindig játszani akar és barátságos. )

Figyelt kérdés
Egy 1 éves nyugodt okos kedves barátságos szuka golden retriever mellé ha vesznek egy másik 8/9/10 hónapos nyugodt okos kan pireneusi hegyikutyát kutyát, akkor a golden retriever be sértődne-e a gazdijára hogy egy új kutyával kell együtt élnie és a gazdája nem is nagyon szerette őt vagy pedig csak úgy kezelné az új kutyát mint a falkában egy új tag és nem sértődne be a gazdira?
2015. nov. 22. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden csak nevelés kérdése, nem fajtafüggő. Ha a már meglévő kutya sose találkozott más kutyákkal, és eleve az ő területére viszik be, és a két kutya nem egy semleges helyen, pl utcán, vagy réten találkozik, akkor valószínűleg gondok lesznek!
2015. nov. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Igen hallottam hogy az első találkozásnál nagyon fontos hogy egy semleges területen történjen meg és a gazdi közbeavatkozása nélkül. (Persze nyilván ha harc lenne csak akkor kell közbeavatkozni.)Azoknak is utánajártam hogy hogy kell nevelni 2 kutyát közösen stb. Szóval nem a kutyától függ hogy továbbra is szeretni fogja-e a gazdiát vagy sem. Ha jól értem ez a neveléstől függ. Tehát nincs okom félni attól hogyha megfelelően nevelem őket akkor meg fog utálni az első kutyám.
2015. nov. 22. 08:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a 9 hónaposom mellé hoztam egy 7 hós kutyát. Először nagyon össze volt zavarodva az idősebb, hozzájött az is, hogy a fiatalabb, akit hoztam, egyből bebiztosította magának a felsőbbrendűséget, ezzel még jobban összezavarva a másikat. Persze nyilván nem hagytunk rá mindent, de már szinte azonnal levettük, hogy ki lesz majd a főnök. A lényeg, hogy most már másfél hónapja együtt vannak, és együtt alszanak, egy fekhelyen, összegabalyodva és nagyon szeretik egymást!
2015. nov. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Jaj de megnyugtató és jó ezt hallani :) remélem majd az enyémek is jól összeszoknak. Azt kérdezném még hogyha ugye gondolom ti is egy semleges területen eresztétetek őket össze mikor jön el az a pont hogy jó okés most akkor közösen hazasétálunk velük/egy autóba berakjuk őket és hazavisszük őket? És még egy dolog hogy melyik a valószínűbb hogy melyik lesz majd a felső rendűbb az újabb fiatalabb kan pireneusi vagy az eddig is hozzám tartozó idősebb szuka goldi?
2015. nov. 22. 09:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a 3 éves staffom mellé hoztam egy 3 hónapos, szintén stafford kis mócsingot. A nagy egy ideig meg volt zavarodva, nem értette a dolgot, hogy "ugye ez nem marad itt?!" :D Aztán 2 hét múlva már összenőttek, mindig együtt alszanak, olyanok mint egy sziámi ikerpár. :D

Én ajánlom a 2 kutyás életet, sokkal jobb és izgalmasabb kettő kutyussal sétálni, sportolni, játszani. Mindig mindenből 2 kell, ha az egyik kap valamit, akkor a másiknak is kell adni. Nagyon hamar bele lehet szokni, sokszor úgy érzem hogy egy kutyám van, annyira együttműködik a kettő. :)

A semleges találkahely fontos, nehogy az idősebb veszélyben érezze a pozícióját vagy a területét. Egy egészséges felnőtt kutya sose bánt kölyköt. A nagy pedig nem fog sértődött matrónát játszani, hiszen kutya. :) Amit a gazda jónak lát, az van.

2015. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :)
2015. nov. 22. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!