Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövid ideje etetek nyerskosztt...

Rövid ideje etetek nyerskoszttal a Barf szerint. De most egyre több helyen olvasom, hogy a zöldség-gyümölcs emészthetetlen a kutya számára és csak pang a beleiben akár a gabona. Össze vagyok zavarodva. Tudnátok okosat mondani?

Figyelt kérdés

2015. okt. 25. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha pépesíted a zöldséget, gyümölcsöt, összetöröd a rostokat. Így már könnyebb megemésztenie.
2015. okt. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Aprítva kapták eddig is. Remélem, nem kavarok be nagyon az emésztésüknek. Viszont a csak nyers hús etetéstől (Prey) tartok egy kicsit.
2015. okt. 25. 19:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Turmixolva, reszelve adhatók bizonyos zöldségek/gyümölcsök/"fűszerek és mezei gazok", mert így könnyebb az emésztésük. Ez a módszer az elejtett zsákmányállat gyomortartalmát hivatott utánozni. Sokan vallják (joggal vagy nem más tészta), hogy a nagy darabos zöldségek csak átmennek a kutyán, mert nem tudja megemészteni rendesen.

Akkor állj neki így etetni, ha már rendesen utána olvastál, felkészült vagy. Amíg vannak olyan kérdések "hogy ez mehet-e" addig nem vagy készen! Inkább tanulj még, kérdezz még.

2015. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az a baj, hogy már túl sokat olvastam. Több helyen is pl azt, hogy a farkasok, vadkutyák kimondottan kerülik az áldozatuk gyomor-és béltartalmát. Ezért is bizonytalanodtam el.
2015. okt. 25. 19:33
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

A kockára vágással semmivel sem vagy előrébb. Nem töröd meg a rostokat. Mióta ilyen felkapott lett a BARF, bizony, annyiféle jótanács lelhető fel, hogy nem csoda, összezavarhat bárkit.

Némelyik kutya imádja a zöldségeket, gyümölcsöket. Nem törődik azzal, pang-e a beleiben, vagy sem. Találd meg azt az etetési összeállítást, amit te jónak érzel mindenféle utána olvasás nélkül. Ha a kutyád megfelelő kondícióban van tőle, akkor nyertél.

2015. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát az enyémeknek nem pang semmijükben, a másnapi kakával együtt vígan távozik. Igen, meg tudom állapítani, mert a kaka húsos része sötét színű, a zöldséges meg olyan színű, amilyen a zöldség volt (általában narancs, mert vagy répa, vagy tök az alap, amit kapnak). Látványosan meg van emésztve, van pár felismerhető darab, de pangani akkor se pangott :)

Reszelve kapják amúgy, és valahogy elégedettebbek tőle, az nekik a "desszert".

2015. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 21:49

Azért ez kissé elgondolkoztató dolog. Az emberi salakanyag általában egy színű. Mindegy, hogy piros ribizlit eszel, vagy fehér halhúst, vagy spenótot. A kutyánál meg a zöldség színe visszaköszön, a húsé nem.Pedig más színe van a marhahúsnak és más a csirkének, vagy a szívnek. Szóval messze nem biztos, hogy olyan mértékben dolgozzák fel a zöldséget, gyümit, mint a hűst.

2015. okt. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van, viszont nem ez volt a kérdés, hanem hogy emészthetetlen-e (nem, de nehezebben emészti, ezért kell reszelni/turmixolni), meg hogy pang-e (nem).


Az meg, hogy esetleg a zöldség színét okozó cucc (mert a növényekben direkt vannak olyan anyagok, amik befolyásolják a színét, a húsnál meg ugye tökmindegy, az belül van az állatban) részben átjön a kutyán, hát istenem, szerintem túlélhető, és biztosan távol van a károstól :) Mennyiségre sokkal kevesebb, ami zöldségmaradékként kijön belőlük, mint amennyit megettek, szóval jelentős része tényleg felszívódik. Arányaiban azt tudnám mondani, hogy amit megesznek, annak ugye a 30%-a zöldség, a végterméknek meg úgy a 40%-a, szóval tényleg kisebb hatékonysággal emésztik, de azért messze nem felesleges enniük. A tápok tele gabonával meg isten tudja mivel kezelt fehérjékkel tutira egészségtelenebbek, mint két marék reszelt zöldség :)

2015. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a válaszokat! Kondival, emésztéssel nincs gond és ezek szerint akkor ártani sem ártok vele. Más kérdés, hogy mennyit hasznosít belőle a szervezetük. Mondjuk a gabonával telepumpált tápoknál biztos jóval többet. Megpróbálok nem agyalni rajta ennyit csak még tényleg kezdő vagyok és nem szeretném elszúrni. Mégegyszer köszi!
2015. okt. 26. 07:50
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

Én nagyon sokat agyaltam,méricskéltem, a családot is kikészítettem, hogy mit ehet és inkább ne adjanak neki semmit... szinte folyton szerencsétlen kutyát lestem, tapogattam, a székletét - mielőtt összeszedtem volna - folyton nézegettem, mígnem meguntam és visszatértem az acanára.


Ez nem az én idegrendszeremnek való:)

2015. okt. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!