Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire számíthatok ha a kutyámna...

Mire számíthatok ha a kutyámnak a bűzmirigyét kell kinyomni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nagyon fájdalmas lesz neki? Érdemes rá nyakörvet és pórázt rakni?

Mert ha valaki idegen jön hozzánk akkor teljesen megkergül, fel-le rohangál, ugrál (de játékból) szóval olyankor nem hall, nem lát semmit.

Attól félek megharapja vagy őt, vagy engem ha felnyúl neki...


2010. márc. 20. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hol tartod a kutyát szabadban vagy lakásban ???
2010. márc. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A kertben. Udvari kutya.
2010. márc. 20. 21:50
 3/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Póráz nélkül hogy viszed be az állatorvoshoz? Persze, hogy kell rá.
2010. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
A mi kutyánknak a kozmetikus szokta, ugyhogy nemkell hozzá nagy tudomány és úgy tudom nem fáj nekik.
2010. márc. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Akiteki ***** válasza:
52%
Kozmetikusnak kicsi kezét letörném a hajszárítóval, ha a kutyámon orvosi beavatkozásokat akarna végezni.
2010. márc. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Winner of Royal Hill ***** válasza:
46%

Jajj,ugyan már ne essünk hanyatt az orvosi beavatkozásoktól... Ilyen hülyeségeket minek írsz le utolsó?

Én normálisabban be tudom oltani a kutyáimat mint egyes állatorvosok...

Erről ennyit. Mindent meg lehet tanulni,ezt is és nem kell hozzá orvos.

2010. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Akiteki ***** válasza:
87%

Hülyeségeket te írsz. Oltsd csak nyugodtan otthon a kutyáidat, aztán ha valamelyiknél allergiás reakció lép fel, akkor kezdd ásni a gödröt, ahelyett, hogy állatorvoshoz vinnéd.

A kozmetikus meg semmi másért nem nyomkodja, csak hogy egy hónap múlva vidd vissza és jó pénzért megint kinyomhassa.

Egy egészséges kutyának nem kell a bűzmirigyét nyomkodni. Viszont ha minden ok nélkül kinyomják, nem fog magától ürülni és folyamatos kezelésre szorul.

20 kutyám volt már, egyetlenegynek kellett kinyomni a bűzmirigyét, mert begyulladt. 14 éve alatt összesen 2x. De nem egy kutyáról hallottam, akit havonta vittek a kozmetikushoz, mert állandóan kinyomta neki.

2010. márc. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

23.16-osnak piszkosul igaza van mind az injekció, mind a bűzmirigy tekintetében. Minden beadott szer okozhat allergiás reakciót, akkor is, ha előtte már kapott belőle, az aki otthon oltogatja a kutyáját, komoly veszélynek teszi ki. A bűzmirigyet minden kozmetikus szokta nyomni, igen helytelenül. Kevés állatorvos van, aki erről a dologról pontos információt ad, mert ugye akkor nem tudnak pénzt beszedni érte. Az igazság az, hogy normális esetben abszolút nem kell hozzányúlni, ürül magától. Ha valamelyik kutya érzékeny rá, akkor nála is meg lehet oldani a dolgot némi csontos hús és rostban dús étrend segítségével nyomkodás nélkül. Tudom, mert nekem az 5 kutyám közül 2-nél is ez a probléma. Ha viszont elkezdik a kutyának automatikusan nyomogatni, akkor előbb utóbb eljutnak arra a szintre, hogy már egyáltalán nem fog magától ürülni.

Mi a probléma, amiért ki akarod nyomatni a kutyád bűzmirigyét?

2010. márc. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Természetesen ha rendelőbe akarnám bevinni, akkor tennék rá pórázt, de az orvost házhoz hívom. Lehet nem volt egyértelmű...


A kutyámnak ezek a tünetei: nyalogatja a farka tövét, és ülve a betonhoz dörgöli a fenekét. Kb 5 percenként nyalogatja a fenekét. Féreghajtót kapott, nem férges.

2010. márc. 21. 10:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A tünetek tényleg bűzmirigyre utalnak. Nem tudom, mit etetsz vele, de ha kinyomják, utána tényleg javaslom a csontos húst naponta. Pl.: csirke nyak vagy farhát, ha nem allergiás rá, kacsa vagy liba farhát (olcsóbb a csirkénél) naponta egy darab a kajája mellé, esetleg egy kis főtt rizzsel.
2010. márc. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!