Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyának, lágyek és köldök...

Kiskutyának, lágyek és köldök sérve van, milyen veszelyes ez a műtét? Belehalhat a kikutya 10 hetes drótszöru benti foxterrierről van szò.

Figyelt kérdés
Szerretnem tudni,feltem őt nagyon, egy,honapja lebenult a labam, kerekes szekbe kerultem nagyon közel kerultem hozza sokat segít,helyre jon nem halhat bele?,muteni fog kelleni öt...egy 18 eves fiu.

#kiskutya #sérv #veszelyes-e
2015. nov. 23. 16:55
 1/4 A kérdező kommentje:
(bocsi az iras hibakert) siettem
2015. nov. 23. 17:30
 2/4 anonim ***** válasza:

A köldöksérv az egy egyszerű műtét, bár minden műtét kockázatos. A lágyék sérv bonyolultabb és nehezebb műtét, mert ott a műtéti helynél nagyon közel mennek az erek, de egy lelkiismeretes doki nagyon jól megoldja.

Az is kockázatos ha nem műtik meg, mert kizáródhat és abba ugyan úgy belehalhat. Egy jó orvost válassz, egy jól felszerelt rendelővel, műtővel és nem lesz gond.

2015. nov. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz gond, de jó orvosi rendelőt válassz. A mi kutyusunknak is volt köldöksérve, nagytestű kutya (volt), de neki nem kellett műteni. Ott volt a csomó, de műtét nélkül fájdalom nélkül élt. Lágyéksérvet nem ismerem annyira, de szerintem nem veszélyes az a műtét sem. Legyél mellette, ha tudsz, szüleid vagy barátaid segítségével menj el a dokihoz, hogy mikor elalszik, téged lásson, és mikor felkel, akkor is. Így nem fog annyira megrémülni. De nyilván lesz egy kis képzavar a fejében, hogy hogy is került innen-oda..de nyugtasd, és akkor rendben lesz. Egyébként nem fog belehalni, nem annyira kockázatos a műtét, ha idősebb lenne, akkor írtam volna, hogy a szíve miatt lehetnek problémák, de azért sokszor megvizsgálják előtte a kutyát. Ha nagyon félsz, kérj egy vérvételt és szívhangellenőrzést (vagy nem tudom a hivatalos nevét, csak hogy a szíve oké-e azt kell megtudni), és ha minden oké, akkor vágjatok bele a műtétbe. (bár ezek a vizsgálatok is sokba lesznek külön).
2015. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezeket a normalis valaszokat.

Nekem ő ad remenyt... bizok benne h jol lesz :(

2015. nov. 23. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!