Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis/közepes termetű...

Milyen kis/közepes termetű kutyákat lehet kertben tartani?

Figyelt kérdés
Szigetelet kutyaházban, napi 2 óra figlalkozással. Eseteg beagle, német közép spicc vagy német pincser? Esetleg más? A válaszokat előre is köszi.☺😊
2015. nov. 23. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez még egy plüsskutyának is kevés...

Ilyen körülmények közé semmilyen kutya nem ajánlott. Egy beagle napi 2 óra foglalkozással, kertben tartva maga lesz a megtestesült Antikrisztus, hiszen vérbeli vadászkutya. Tapasztalt kutyások sem szenvednek vele, nemhogy egy olyan, akinek ideje sincs rá.

A másik kettő pedig tökéletes lakáskutya.

2015. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg bearded collie??
2015. nov. 23. 22:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Szakállas collie? Hatalmas mozgásigény, rengeteg vele való foglalkozás és kényes bunda (hacsak nem akarsz egy gubancos szőrű, a fél udvart maga után húzó kutyát).
2015. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy kutyára több idő kell.


Kell vele játszani,pl azt lehet a kertben 1-2 órát. plusz 1,5-2 órás séta. Az már jobb :) szellemileg lefárasztani naponta kétnaponta fél-1 óra.


De ha két óra foglalkozás az,hogy 1 órát sétálsz 1 órát dobálod a labdát az nem nagy foglalkozás. Egy kisebb energia szintű kutyának talán elég. De kicsapva a kertbe ő sem érezné jól magát.

2015. nov. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy Leonbergi,Újfundlandinak elegendő 2 óra séta naponta,bár ők nagy testűek.


Kis-közepesek mindnek több mozgásra,foglalkozásra van szüksége,mint amennyit írtál.

2015. nov. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A napi 2 órát én játszásnak/ tanításnak vettem. Természetesen emellett 1,5-2 óra séta lenne számára biztosítva
2015. nov. 23. 22:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Az úgy jó :)


Pumi,puli esetleg egy menhelyi keverék, kistestűek abszolút nem valóak kintre,nincs alj szőrük egy szigetelt kutyaház sem segítene. Na meg jellemük sem kint tartásra való.

2015. nov. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat. Azóta örökbefogadtunk egy keverék kölyköt :) Amikor megláttam egy örökbefogadási rendezvényen, nem tudtam otthagyni. Nagyon örülök, hogy végül az örökbefohadás mellet döntöttünk. :)
2016. ápr. 25. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!