Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tisztitsam ki a kutyaszor...

Hogy tisztitsam ki a kutyaszort a ruhakbol?

Figyelt kérdés
Nemreg vettunk egy kiskutyat.Az egesz csalad imadja.Mopsz.A szore rovid, fesuljuk gyakran, furdetjuk, de ahanyszor felvesszuk az olunkbe, tiszta szor a ruhank.Ha kimosom geppel, ugyan ugy rajta van.Az ok, hogy mi felnottek nem vesszuk annyiszor fel, de a 4 eves lanyom folyamatosan emelgeti, olbe veszi.Vele sem szeretek kiabalni, hogy tegye le, mert sokszor elsirja magat.Vagy azert mert kiabalok, vagy azert mert nem veheti fel a kutyat.Ma pl. a munkas ruham is tiszta szoros lett, ugy mentem el dolgozni, pedig a szaritorol szedtem le.Szeretem a kutyankat, de ez igy nem mehet tovabb.

2015. nov. 25. 02:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De ez pontosan így megy tovább. Aki kutyát tart, az szőrt visel. Persze a mértéken lehet változtatni, de teljesen eltüntetni nem fogod tudni. Lehet kapni ragacsos hengert az egész jól leszedi a szőrt, ezen kívül porszívózni is érdemes akár a ruhákat, akár a kanapét. Varázsszerek nem léteznek, szőrös lesz a ruha, a bútor a lakás, ez van, kutyád van.
2015. nov. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább a ruhád legyen szőrös, mint a szíved :)

Amúgy nagyon nem tudsz tenni, elmenős ruhában nem ölelgetni, hanem csak simi-simi-simi..játszósban lehet vele hemperegni, ha jól esik.

Nem kell kiabálni, következetesen, határozottan kell neki értésére adni, hogy nem vesszük ölbe. Ha szomorú sírás, akkor meg kell vele értetni, hogy nem ettől lesz boldog a kutya, ha hisztis sírás, akkor nem kell vele foglalkozni. Tesóm is nagy színész volt néha, szóval nála is ez jött be:D

Egyébként minél többször fürdetitek, annál jobban fogja hullajtani a szőrét. (legalábbis a miénk)..De sajnos ez így lesz, én 2 naponta takarítok, és így viszonylag normálisan néz ki a ház. De hidd el, én jobban örülök a szőrnek, mint mikor sáros lábbal szépen mindenre rálépked, lehet kisúrolni:D:D


Tehát ölbe tabu, sok fésülés, ezzel a dörzsi vagy milyen kesztyűvel, ami kiszedi az elhalt szőrt, és sok takarítás. Ha teregetsz, akkor olyan helyen teregess, ahova a kutya nem mehet be, illetve állíts fel szabályt, hogy na akkor a nagyszobába nem jön be most, mert szárad a ruha.

2015. nov. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Manka68 ***** válasza:
A szárítógép szépen leszőrözi a ruhákat. Ha van lehetőséged beruházni ilyesmire. :-) Ezen kívül tényleg csak a henger marad.
2015. nov. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet nem néztetek utána rendesen a fajtának. A rövid szőrű fajták hullatják mindig, ez ellen a szösz henger segít max vagy vizes körömkefével leszedni. De a pici szőrök bele állnak mindenbe,a legnehezebb a rövid szőrűek szőrét takarítani. Ezzel együtt kell élnetek.


ismerősömnek is mopszlija van, ő naponta porszívózik és mielőtt ruhát mos le szöszteleníti. Meg időnként a dobot töröld ki,mert szőrös ruháktól a dob is szőrös lesz és egy szőrtelen ruha is szőrös lesz ha kimosod.


Akinek kutyája van számolnia kell a szőrrel.


Nekem bichonjaim vannak,elvileg ők nem hullajtják a szőrüket,de a sötét ruha mindig szőrös :D nekünk a szősz henger a nyerő,bár a hosszabb szőrt sokkal egyszerűbb eltávolítani mindenhonnan. De szerencsére olyan durván nem hullik nekik,mint egy mopsznak.

2015. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!!!!Ez a kesztyus dolog jol hangzik.Igen, a szaritogep is tervben van, csak sajnos helyhianyban szenvedunk.A kutya amugy sem johet be a szobakba, csak a nappaliba, konyhaba.Naponta van porszivozva is.Amugy az annyira nem zavar mint a ruhakon a szor :-(.
2015. nov. 25. 11:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Van ilyen szőrleszedő kefe, én ezzel szoktam ruháról, pokrócról, mindenhonnan leszedni a szőrt, mert csak ezzel jön le:

[link]

Egy 100 Ft-os boltba vettem ilyet, meg a Penny-ben is vettem egyet. Jó, ez hasznos mindenképp.



De egyébként nyáron egyszer leborotváltam a kutyámat, fél centisre nyírtam a kis szőrét és utána cirka 1-2 hónapig nem hullott. Öröm volt. Aztán persze visszanőtt neki és újra elkezdte hullajtani.



Próbálkoztam furminátort húzkodni a hátán, hasán, az egy ilyen kutyáknak való kis sűrű fésű szerűség, amivel lehet fésülgetni és az kiszedi az ajlszőrzetét. Tény, hogy mindig marad benne egy adag szőr, de attól még ugyanúgy hullik a kutya szőre továbbra is, tehát az nem sokat ér, de azért vettem olyat is, hogy legyen. Így néz ki:

[link]

2015. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Manka68 ***** válasza:
Mi pont helyhiány miatt vettük a szárítót. (nem fért el a fregoli sem) A mosógép tetején van, közöttük egy ráépítő keret, ami tartalmaz egy kihúzható lapot is. Így ott helyben tudom hajtogatni a ruhákat. Nagyon jó döntésnek bizonyult a szárítógép nálunk. :-)
2015. nov. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!